Przekaż 1% podatku na rzecz IVLO.

"TWOJA SZKOŁA" - program FUNDACJI  ROSA

Możliwości edukacyjne najmłodszego pokolenia są szczególnie ważnym aspektem dla całego społeczeństwa. Od tego jakie szanse nauki stworzymy obecnym uczniom zależy w dużej mierze nasza wspólna przyszłość.

Na czym polega akcja Twoja Szkoła?

Ideą akcji Twoja Szkoła jest podnoszenie jakości nauczania dzieci i młodzieży. Zebrane fundusze przeznaczamy na zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania, książek, tablic multimedialnych i innych pomocy dydaktycznych. Wyposażamy szkoły w najnowocześniejsze narzędzia, które pozwalają uczniom zdobywać wiedzę na wysokim poziomie i umiejętności praktyczne przydatne w dorosłym życiu. Pieniądze zbierane w programie, mogą być również przeznaczane na szkolenia podnoszące kwalifikacje nauczycieli, wprowadzanie nowych rozwiązań dydaktycznych czy dodatkowe zajęcia dla najzdolniejszych uczniów. O tym, co jest w szkole najbardziej potrzebne decyduje dyrektor placówki, mając na uwadze cele akcji i jej chcrakter. Staramy się nie przekazywać pieniędzy na to, co ustawowo należy się szkołom z budżetów jednostek je finansujących.

Jak to działa?

Każda szkoła biorąca udział w programie posiada indywidualny identyfikator. Wpisując go w zeznaniu podatkowym możesz przeznaczyć 1% podatku dochodowaego właśnie na tą konkretną placówkę. W ten sposób pieniądze z 1% podatku mogą trafić np. do szkoły, w której uczy się Twoje dziecko. Decyzja o tym, jaką szkołę wesprzeć należy tylko do Ciebie. Identyfikatory przypisane poszczególnym szkołom można sprawdzić za pomocą naszej wyszukiwarki.

Chcąc przekazać 1% podatku na rzecz IV LO w Łodzi, wypełnij formularz PIT według wzoru (jak na obrazku) :

Jak wypełnić PIT aby przekazać pieniądze na rzecz IV LO.

W tym roku 1% podatku mogą przekazać nam również osoby prowadzące działalność gospodarczą, bez względu na to czy płacą podatek liniowy czy progresywny.

Can't see this document? Click Me

Informacje zawarte w atykule pochodzą z: