Podręczniki dla klas I (rok szkolny 2017/18)

podrczniki_grafia

Poniżej przedstawiamy podręczniki lub zestawy (podręcznik + zbiór zadań) jakie będą wymagane od ucznia w klasie pierwszej.

Podręczniki do języków obcych zostaną podane we wrześniu.

Przedmiot Tytuł Autorzy Wydawnictwo
biologia Biologia na czasie 1. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy + ćwiczenia Emilia Bonar, Weronika Krzeszowiec-Jeleń, Stanisław Czachorowski Nowa Era Spółka  z o.o.
geografia Czas na geografię. Podręcznik. Zakres podstawowy Barbara Lenartowicz, Marcin Wójcik Wydawnictwo Szkolne PWN Sp.  z o.o.
przedsiębiorczość Krok w przedsiębiorczość Z. Makieła, T. Rachwał Nowa Era Spółka  z o.o.
matematyka MATeMAtyka 1. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy i rozszerzony, + Zbiór zadań Wojciech Babiański, Lech Chańko, Dorota Ponczek Nowa Era Spółka  z o.o.
j.polski nowe Zrozumieć tekst - zrozumieć człowieka. Starożytność-średniowiecze. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Klasa 1. Część1 Dariusz Chemperek, Adam Kalbarczyk Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Sp. z o.o.
chemia Po prostu chemia. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy Hanna Gulińska, Krzysztof Kuśmierczyk Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Sp. z o.o.
historia Poznać przeszłość. Wiek XX. Podręcznik do historii dla szkol ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy Stanisław Roszak, Jarosław Kłaczkow Nowa Era Spółka  z o.o.
wiedza o kulturze Spotkania z kulturą. Podręcznik do wiedzy o kulturze dla liceum i technikum Monika Bokiniec, Barbara Forysiewicz, Jacek Michałowski, Natalia Mrozkowiak-Nastrożna, Grzegorz Nazaruk, Magdalena Sacha, Grażyna Świętochowska Nowa Era Spółka  z o.o.
fizyka Świat fizyki. Podręcznik dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Poziom podstawowy. pod redakcją Marii Fiałkowskiej Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Sp. z o.o.
wiedza o społeczeństwie W centrum uwagi. Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy Arkadiusz Janicki Nowa Era Spółka  z o.o.
edukacja dla bezpieczeństwa Żyję i działam bezpiecznie. Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla szkół ponadgimnazjalnych Jarosław Słoma Nowa Era Spółka  z o.o.