Spotkanie z dr hab. M. Woźniczką w ramach MAF

Kolejne w tym roku szkolnym spotkanie Młodzieżowej Akademii Filozoficznej odbyło się 24 kwietnia 2015 r. (piątek) w godz. 18.00 – 20.00 w łódzkim Planetarium (ul. Pomorska 16). Gościem Akademii był tym razem dr hab. Maciej Woźniczka, dyrektor Instytutu Filozofii Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Przedstawił on wykład na temat:       

Filozofia przyrody - główne problemy, metody, koncepcje.

W pierwszej części wystąpienia przedstawione zostały kwestie związane ze statusem współczesnej refleksji filozoficzno-przyrodoznawczej. Zwrócona została uwaga na zróżnicowanie koncepcyjne i metodologiczne tej refleksji.

dr hab. Maciej Woźniczka, dyrektor Instytutu Filozofii Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.Wykład w ramach MAF.

Część druga poświęcona została przeobrażeniom historycznym dominujących modeli poznawczych przyrodoznawstwa. Szczególny akcent został położony na powstanie i zróżnicowanie nurtów filozofii przyrody.

Wykład w ramach MAF.Wykład w ramach MAF.

W części trzeciej dr Maciej Woźniczka omówił główne zagadnienia współczesnej filozofii przyrody, podejmowane zarówno przez przyrodników jak i filozofów.

Wykład w ramach MAF.Wykład w ramach MAF.

Spotkanie zakończyły pytania oraz interesująca, wielowątkowa dyskusja, której uczestnicy odnosili się do poszczególnych kwestii zaprezentowanych w wykładzie.

Share

Wyszukiwarka

Nasi partnerzy

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej sfinansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem
Wojewody Łódzkiego.

Witryna IV LO w Łodzi wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka)w celach statystycznych.Korzystając z tej stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.Żeby dowiedzieć się więcej na temat cookies, do czego służą i jak nimi zarządzać,zobacz informacje na temat polityki prywatności.

Akceptuje ciasteczka na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information