Informacje dla uczniów klasy 2 DP (2015-2017)

1. ZMIANY PRZEDMIOTÓW

Uczniowie będę mogli dokonać zmiany przedmiotów lub poziomów do 10 września 2015 zgłaszając nowe preferencje  w formularzu online (e-formularz) po zalogowaniu się na stronie IV LO (login i hasło przesłane zostanie e-mailem) . Po tym terminie żadne zmiany w preferencjach przedmiotowych nie będę już uwzględniane.

Podejmując decyzję co do przedmiotów/poziomów uczeń powinien kierować się przede wszystkim wymaganiami stawianymi przez uczelnie, na które będzie w przyszłości aplikował. Szczególnie istotne jest sprawdzenie przedmiotów na rozszerzeniu branych pod uwagę w procesie rekrutacyjnym.

1.  PODRĘCZNIKI

W związku z możliwością zmian przedmiotów sugerujemy, aby uczniowie nie kupowali podręczników jeśli nie są pewni swoich wyborów.
Z pewnością można już teraz dokonać zakupu podręcznika do Teorii Wiedzy, gdyż jest to przedmiot obowiązkowy.

Link do księgarni, w której najłatwiej można dokonywać zakupów w Polsce to www.mojepodreczniki.pl .
Po wejściu na stronę księgarni i wybraniu kolejno miasta>szkoły>klasy (klasa IB 2015/2017)  pojawi się pełna lista podręczników obowiązujących przez dwa lata programu 2015-2017.

Tytuły można także sprawdzić w spisie podręczników udostępnionym na stronie.

1. KALKULATOR GRAFICZNY

Nauczyciele matematyki poinformują uczniów na początku roku szkolnego który model kalkulatora będzie wykorzystywany na zajęciach - Organizacja Matury Międzynarodowej co roku publikuje listę autoryzowanych modeli kalkulatorów graficznych i tylko z tych modeli wolno uczniom korzystać w trakcie zajęć i na maturze.

1. PUBLIKACJE IBO DOTYCZĄCE PRZEDMIOTÓW

Uczniowie powinni zapoznać się z publikacjami IBO i korzystać z nich w miarę potrzeb w trakcie uczestniczenia w programie IBDP.  Dokumenty te zawierają wszelkie potrzebne informacje dotyczące samego programu i poszczególnych jego elementów - są to  przewodniki przedmiotowe (Subject Guides),  syllabusy,   zasady uczciwości akademickiej, przewodnik do pisania Extended Essay, przewodnik do CAS-u. Pełen zestaw publikacji będzie wkrótce dostępny pod linkiem: Dropbox DP 2015-2017