Badania terenowe w ramach Group4Project.

Zdjecie z badan terenowychW dniach 13 - 17 czerwca uczniowie klasy II DP uczestniczyli  w zajęciach terenowych, w trakcie których realizowali Group 4 Project, czyli projekt grupy przedmiotów eksperymentalnych. Temat  przewodni tegorocznego projektu to Water quality in Warta River nearby Zalecze Wielkie.

Uczniowie równolegle prowadzili badania parametrów fizyko-chemicznych oraz makrofauny bezkręgowców wodnych, stosując w praktyce wiedzę zdobytą podczas zajęć z biologii, chemii i fizyki.

Praca w interdyscyplinarnych grupach pozwoliła na holistyczne podejście do zbadania jakości wody w rzece, wymagając od uczniów twórczego myślenia w rozwiązywaniu stawianych im problemów zadaniowych i umiejętności pracy w kilkuosobowym zespole.