Kryteria rekrutacji do klasy 2DP w 2020r. – aktualizacja w związku z COVID-19

Kategoria: IBDP Opublikowano: środa, 13 maj 2020 Koordynator IB DP
IBO

Wszyscy kandydaci do klasy IBDP są zobowiązani przystąpić do egzaminów pisemnych.

1. KRYTERIA OCENY - wyniki uzyskane przez kandydata z poszczególnych komponentów branych pod uwagę w procesie rekrutacji

Komponenty oceniane w procesie rekrutacjiWaga
egzamin pisemny z języka angielskiego 55%
egzamin pisemny z matematyki 40%
aktywność pozaszkolna (sportowa, artystyczna, naukowa, społeczna) 5%
  1. JĘZYK ANGIELSKI

Aby rozpocząć naukę w klasie z programem IB wymaga się od kandydata znajomości języka angielski na poziomie pozwalającym swobodną komunikację w mowie i piśmie oraz znajomości gramatyki i leksyki co najmniej na poziomie FCE.

Certyfikaty językowe i konkursy językowe nie zwalniają ucznia z egzaminu z języka angielskiego oraz rozmowy kwalifikacyjnej.

• Sprawność językowa kandydata sprawdzana jest dwóch etapach:
    • Cześć I – sprawdza wiedzę kandydata na temat programu IBDP  - kandydat powinien zapoznać się z podstawowymi zasadami funkcjonowania programu matury międzynarodowej. Informacje te dostępne są na stronie szkoły.
    • Część II -  sprawdza poziom znajomości gramatyki, słownictwo i umiejętność czytania ze zrozumieniem tekstów z różnych dziedzin nauki ( z przedmiotów nauczanych w programie IBDP) .

Zakres materiału:

PRZYKŁADOWY TEST Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DO KLASY DP

Więcej o profilu ucznia IB

1. MATEMATYKA

Warunkiem koniecznym jest zaliczenie egzaminu pisemnego z matematyki  w języku polskim będącego sprawdzianem predyspozycji uczniów w odniesieniu do wybranego poziomu (SL, HL). Dla kandydatów wybierających kursy na poziomie Mathematics Higher Level warunkiem koniecznym jest również dostarczenie pracy badawczej w języku angielskim, w formie elektronicznej  -  nieprzekraczalny termin 15 czerwca 2020 (w dniu egzaminów pisemnych).

Praca badawcza na rok 2020.

Informacje na temat egzaminu wstępnego do klasy II DP z matematyki.

----------------------------

Kandydat do klasy IBDP zobowiązany jest wypełnić formularz rejestracyjny online (link dostępny od 1 do 22 maja 2020) oraz deklarację uczestnictwa w programie (link do dokumentu do wydruku poniżej).

TERMINARZ REKRUTACJI DO KLASY Z MATURĄ MIĘDZYNARODOWĄ rok szkolny 2020/2021

• 01.05 – 22.05.2020- rejestracja online
  • Kandydaci przesyłają mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podpisane przez Rodziców deklaracje uczestnictwa w programie Matury Międzynarodowej  (dostępne online do pobrania od 1 maja)
    UWAGA! w przypadku wypełnienia str. 2 deklaracji, do deklaracji należy dołączyć kserokopie dyplomów / zaświadczeń/ certyfikatów uczestnictwa w zadeklarowanych aktywnościach pozaszkolnych!
  • Kandydaci wybierający Mathematics HL przesyłają mailowo Investigation z matematyki na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Egzaminy pisemne:
                           15.06.2020 (poniedziałek) Godziny egzaminów zostaną podane w póżniejszym terminie
    • egzamin pisemny z języka angielskiego (1h30 min)

---------------------------

• 24.06. 2020 obrady komisji rekrutacyjnej
  • 25.06.2020 ogłoszenie listy przyjętych kandydatów
  • 26.06  i  29.06  godz. 8:00-13.00 – kandydaci spoza IV LO - dostarczenie świadectw ukończenia klasy I do sekretariatu  IV LO

Uczniowie spoza IV LO  zakwalifikowani do klasy 2 DP muszą dostarczyć do sekretariatu szkoły następujące dokumenty:

• zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego
  • świadectwo ukończenia gimnazjum
  • 2 zdjęcia