Kryteria rekrutacji do klasy 2DP w 2018 roku.

Kategoria: IBDP Opublikowano: czwartek, 15 listopad 2018 Administrator
IBO Logo

Wszyscy kandydaci do klasy IBDP są zobowiązani przystąpić do egzaminów pisemnych i ustnych.

1. KRYTERIA OCENY - wyniki uzyskane przez kandydata z poszczególnych komponentów branych pod uwagę w procesie rekrutacji

Komponent

Waga

Max Liczba Punktów

Egzamin pisemny i ustny z języka angielskiego

Egzamin pisemny z matematyki

Egzamin ustny z języka polskiego

Artystyczna/naukowa/prospołeczna aktywność pozaszkolna
  (udział w konkursach/olimpiadach/wolontariat)

1. JĘZYK ANGIELSKI

Aby rozpocząć naukę w klasie z programem IB wymaga się od kandydata znajomości języka angielski na poziomie pozwalającym swobodną komunikację w mowie i piśmie oraz znajomości gramatyki i leksyki co najmniej na poziomie FCE.

Certyfikaty językowe i konkursy językowe nie zwalniają ucznia z egzaminu z języka angielskiego oraz rozmowy kwalifikacyjnej.

• Sprawność językowa kandydata sprawdzana jest dwóch etapach:
    • Cześć I – sprawdza wiedzę kandydata na temat programu IBDP  - kandydat powinien zapoznać się z podstawowymi zasadami funkcjonowania programu matury międzynarodowej. Informacje te dostępne są na stronie szkoły.
    • Część II -  sprawdza poziom znajomości gramatyki, słownictwo i umiejętność czytania ze zrozumieniem tekstów z różnych dziedzin nauki ( z przedmiotów nauczanych w programie IBDP) .

Zakres materiału:

12.     animals
      13.     phrasal verbs, trios, word building

PRZYKŁADOWY TEST Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DO KLASY DP

• Autoprezentacja w języku angielskim – rozmowa kwalifikacyjna z koordynatorem i nauczycielami IBDP

Każdy kandydat zobowiązany jest do przygotowania 5 minutowej multimedialnej autoprezentacji w języku angielskim (prezentacja w PowerPoint) , w której zareklamuje swoje predyspozycje, dotychczasowe sukcesy, swoją dociekliwość, kreatywność, wiedzę o świecie, oczytanie, ambicje naukowe oraz wrażliwość społeczną. Autoprezentacja stwarza kandydatowi możliwość podzielenia się swoimi pasjami pozaszkolnymi. Kandydat zostanie także poproszony o uzasadnienie swojego wyboru przedmiotów oraz o wskazanie przedmiotu, który chciałby zgłębiać pisząc Extended Essay. Podczas rozmowy kandydat powinien wykazać się umiejętnością jasnego formułowania opinii, logicznego argumentowania i sprawnością intelektualną. Komisja egzaminacyjna m.in. będzie chciała sprawdzić, czy uczeń pasuje do profilu ucznia IB.

więcej o profilu ucznia IB

1. MATEMATYKA

Warunkiem koniecznym jest zaliczenie egzaminu pisemnego z matematyki  w języku polskim (zadania zamknięte i otwarte) będącego sprawdzianem predyspozycji uczniów w odniesieniu do wybranego poziomu (ST, SL, HL). Dla kandydatów wybierających poziomy Mathematics Standard Level i Higher Level warunkiem koniecznym jest również dostarczenie  pracy badawczej w języku angielskim, w formie wydruku komputerowego  -  nieprzekraczalny termin  21 maja 2018 (w dniu egzaminów pisemnych).

Praca badawcza  - przykładowa praca badawcza.

Informacje na temat egzaminu wstępnego do klasy II DP z matematyki.

1. JĘZYK POLSKI

Rozmowa w języku polskim z nauczycielem języka polskiego uczącym w programie IB.

Rozmowa kwalifikacyjna z języka polskiego ma na celu rozpoznanie stanu wiedzy historyczno i teoretyczno-literackiej  z zakresu programu pierwszej klasy liceum (Starożytność - Oświecenie) . Kandydat otrzyma losowo wybrany wiersz, który powinien zanalizować wskazując środki artystycznego obrazowania oraz  jedno pytanie z historii literatury.  Kandydat powinien zachęcić do swojej osoby jako znawcy i badacza tekstów kultury.

----------------------------

Kandydat do klasy IBDP jest zobowiązany wypełnić formularz rekrutacyjny (dostępny od 1 maja do 18 maja 2018).

TERMINARZ REKRUTACJI DO KLASY Z MATURĄ MIĘDZYNARODOWĄ rok szkolny 2018/2019

• 01.05 – 18.05.2018- rejestracja online
  • Kandydaci dostarczają do sekretariatu podpisane przez Rodziców deklaracje uczestnictwa w programie Matury Międzynarodowej  >> Pobierz deklarację  UWAGA! w przypadku wypełnienia str. 2 deklaracji, do deklaracji nalezy dołączyć kserokopie dyplomów / zaświadczeń/ certyfikatów uczestnictwa w zadeklarowanych aktywnościach pozaszkolnych!
  • Kandydaci wybierający Mathematics SL i HL składają w sekretariacie Investigation z matematyki
  • Egzaminy pisemne:
                           21.05.2018 (poniedziałek):
    • godz.13:00-14:30 - egzamin pisemny z języka angielskiego

---------------------------

•  Rozmowy kwalifikacyjne w języku polskim i angielskim:
                            22.05.2018 (wtorek) - język angielski
                            23.05.2018 (środa) - język polski

- dla uczniów IV LO - od godz. 10.00
    - dla kandydatów spoza IV LO - od godz.14:00

----------------------------

• 04.06. 2018 obrady komisji rekrutacyjnej