„Slavery In America”, czyli bardzo ważne tematy poruszane w ciekawy i nowoczesny sposób.

Kategoria: IBDP Opublikowano: poniedziałek, 26 listopad 2018 Administrator
IB Logo

Niedawno prof. Katarzyna Szkudlarek i prof. Joanna Stołecka – Wojtera, zorganizowały zajęcia, których tematem przewodnim było „Niewolnictwo w Ameryce”. To już drugi taki projekt w naszej szkole, gdyż rok temu prof. Agnieszka Bojków przeprowadziła to ćwiczenie po raz pierwszy. Młodzież z klasy IIDP była bezpośrednio zaangażowana w lekcję. Każdy opracował wątek nawiązujący do tytułowego problemu, a następnie za pomocą pptx online, złączyli pojedyncze slajdy w jedną, wspólną prezentację multimedialną. To była jedna z tych lekcji, która wszechstronnie rozwija: uczniowie nauczyli się uzupełniać bibliografię w formacie MLA, korzystali z różnych programów np. Word czy pptx online, poznali historię praw obywatelskich w Ameryce, szlifowali język angielski,  działali wspólnie, ale co najważniejsze, uczyli się o najwyższej wartości - szacunku do drugiego człowieka! Pokazali, że nie godzą się na dyskryminację i łamanie praw człowieka, ze względu na kolor skóry, pochodzenie czy status społeczny.

Poniżej opracowana przez ucnziów prezentacja: