Witryna IV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych. Korzystając dalej z tej strony zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji na temat cookies >> czytaj więcej.

Zgodnie Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r.informujemy, że:

 1. Administratorem Danych Osobowych jest IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EMILII SCZANIECKIEJ W ŁODZI, UL. POMORSKA 16.
 2. Został powołany Inspektor Ochrony Danych. Wszelkie kwestie dotyczące ochrony danych osobowych należy kierować na adres iod@lo4.elodz.edu.pl
 1. Pana/Pani dane osobowe, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze.
 1. Zakres przetwarzanych danych obejmuje adres IP, adres e-mail w przypadku kontaktu ze szkołą.
 2. Na Pani/Pana danych osobowych będą wykonywane następujące operacje: wgląd.
 3. Przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest niezbędne dla zrealizowania prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Administratora Danych.
 4. Zgoda na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest dobrowolna.
 5. Każdemu przysługuje prawo do:
 • dostępu do jego danych,
 • sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub
 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania;
 • bycia zapomnianym uwzględniając przepisy nadrzędne dotyczące minimalnego okresu przechowywania dokumentów;
 • przenoszenia danych;
 • wniesienia skargi do organu nadzorczego;
 • cofnięcia zgody na przetwarzanie jego danych w dowolnym momencie.
 1. Dane osobowe nie będą transferowane do państwa trzeciego;
 2. Dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom z wyjątkiem tych, które są uprawnione do ich uzyskania na podstawie przepisów obowiązującego prawa.
 3. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wymagany przepisami prawa lub do zakończenia współpracy zależnie od charakteru danych;
 4. Dane osobowe nie podlegają profilowaniu.

Warsztaty językowe z native speakerami.

Kategoria: Erasmus in Schools Opublikowano: niedziela, 30 listopad 2014 Joanna Duda

Coroczne badania znajomości języków obcych wykazują, iż zdecydowana większość ludzi posługuje się codziennie więcej niż jednym językiem, w tym ponad połowa z nich, w zależności od kontekstu, włada dwoma lub trzema językami obcymi (Crystal, 2003; Graddol, 2006; Auer i Li Wei, 2007). Na podstawie powyższych raportów możemy stwierdzić, iż w obecnych czasach, w dobie powszechnego dostępu do informacji i podwyższonej mobilności, to wielojęzyczność stanowi normę a jednojęzyczność jest wyjątkiem.

Filippo Lanzi prezentuje symbole Włoch.

Od lewej: Audric Despontin, Joanna Duda, Filippo Lanzi.

 

Swoje umiejętności interpersonalne mogli sprawdzić uczniowie klasy III A odbywający cykl warsztatów, przygotowanych przez prof. Joannę Dudę, mających na celu promocję różnorodności zarówno językowej jak i kulturowej. Warsztaty zostały rozpoczęte w poniedziałek (24.XI) poprzez dwie prezentacje. Pierwszym gościem był Filippo Lanzi, który opowiedział o Italii, jej symbolach, najważniejszych miastach. Na slajdach pojawiły się także tradycyjne włoskie dania. Drugi pokaz dotyczył Belgii. Uczniowie mogli zobaczyć najistotniejsze ośrodki przemysłowe i turystyczne znajdujące się na mapie kraju oraz przyjrzeli się najbardziej znanym specjałom kuchni belgijskiej.

Fragment prezentacji Audrica Despontina.

Nasi francuscy goście - Axel Vallée i Rémy Lacour.

Audric Despontin zaproponował im także krótki film oddający charakter i specyfikę jego ojczyzny. Kolejnym dniem warsztatów była środa (26.XI). Klasa spotkała się z dwójką Francuzów, którzy opowiedzieli o Francji, jej mieszkańcach i ich zwyczajach. Axel Vallée i Rémy Lacour wzięli również udział w przyspieszonym kursie języka polskiego, próbując zmierzyć się ze zdaniami przygotowanymi specjalnie na ich wizytę przez uczniów klasy.

Uczniowie klasy III A przygotowują „łamigłówki językowe” dla gości z Francji.

Odsłony: 840
Tags:

Dane szkoły

IV Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Sczanieckiej w Łodzi
ul. Pomorska 16
91-416
Łódź

tel. +48 (42) 633 - 62 - 93
fax: +48 (42) 633 - 62 - 93
e-mail: sekretariat@lo4.elodz.edu.pl

Godziny otwarcia sekretariatu:
pn - pt   9:00 - 15:00