Ponowna wizyta gości z USA w IV LO.

Kategoria: Erasmus in Schools Opublikowano: środa, 15 kwiecień 2015 Joanna Duda

W związku z dużym zainteresowaniem tematyką podjęcia studiów na uczelniach wyższych w Stanach Zjednoczonych, w IV Liceum ponownie pojawił się przedstawiciel Komisji Fulbrighta – Colin MacGregor. Tym razem, poprowadził spotkanie wspólnie z Katie Deutsch (absolwentka Brown University, obecnie nauczyciel matematyki) oraz Danielem Goldbergiem (absolwent Brown University, obecnie konsultant metodyczny). W zajęciach wzięli udział uczniowie z klasy 1A oraz 1E. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się ze strukturą szkolnictwa w Stanach Zjednoczonych, kryteriami przyjęć nowych studentów oraz procesami aplikacyjnymi. Opiekę nad młodzieżą w dniu wykładu (09.IV.2015) sprawowały prof. Agnieszka Bojków, prof. Joanna Duda oraz prof. Lidia Kamińska.

Zaproszeni goście - Colin MacGregor, Katie Deutsch, Daniel Goldberg (od lewej).

Uczestnicy spotkania - uczniowie klas pierwszych.