Ogłoszenie o naborze uczniów z klas 1 i 2 na dodatkowe zajęcia edukacyjne w ramach projektu.

Kategoria: Holistyczne podejście do nauczania... Opublikowano: środa, 18 grudzień 2013 Małgorzata Kudra
Grafika

W związku z rozpoczęciem realizacji projektu pt Holistyczne podejście do nauczania przedmiotów eksperymentalnych poprzez CLIL z praktycznym zastosowaniem matematyki oraz ICT”  /nr POKL.09.01.02-10-025/13 w IV LO w Łodzi, w okresie od 07.01. 2014 do 30. 06. 2015 organizowane będą dodatkowe nieodpłatne zajęcia pozalekcyjne  z języka angielskiego, biologii, chemii, fizyki, matematyki
i informatyki.

Zajęcia projektowe są skierowane do uczniów planujących kontynuowanie nauki w klasie z maturą międzynarodową, a także dla uczniów z programu polskiego wymagających dodatkowego wsparcia w zakresie przedmiotów przyrodniczych, matematyki i języka angielskiego. W zależności od potrzeb i umiejętności kandydatów powstaną grupy umożliwiające wyrównanie dysproporcji edukacyjnych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, matematyki i kompetencji językowych.

Oferowane zajęcia będą prowadzone w systemie CLIL (Content and Language Integrated Learning – Zintegrowane Nauczanie Języka i Przedmiotu). Zajęcia prowadzone będą metodami aktywizującymi ucznia min metodą interdyscyplinarnych projektów z wykorzystaniem multimediów i  platformy e-learningowej. Projekt przeprowadzany będzie we współpracy ze szkołą w Szwecji, która podobnie jak IV LO ma wieloletnie doświadczenie w realizowaniu programu matury międzynarodowej. W ramach projektu zorganizowany zostanie także tygodniowy wyjazd najbardziej zaangażowanych uczniów do partnerskiej szkoły w Szwecji. W ramach wyjazdu uczniowie odbędą zajęcia terenowe służące przygotowaniu interdyscyplinarnego projektu.

Proponowane zajęcia stwarzają uczniom możliwość pracy w międzynarodowym zespole, zapoznanie się ze specjalistycznym słownictwem niezbędnym do realizowania wybranych przedmiotów w języku angielskim. Zajęcia eksperymentalne będą także mogły stanowić podstawę do prac badawczych, które są realizowane na lekcjach w klasach z programem matury międzynarodowej. Nabyte umiejętności pozwolą na płynne przejście z programu polskiego do programu IBDP, a także zaprocentują w przypadku uczniów planujących studia zagraniczne. Rozbudowane lekcje z matematyki, fizyki, biologii i chemii to także doskonały sposób uzupełnienia zaległości bądź utrwalenia i praktycznego zastosowania wiedzy.

Udział Państwa dziecka w dodatkowych zajęciach jest uzależniony od złożenia deklaracji uczestnictwa w projekcie oraz innych wymaganych dokumentów. Liczba miejsc jest ograniczona, a jednym ważniejszych kryteriów branych pod uwagę
w procesie rekrutacyjnym będzie kolejność zgłoszeń.

Wszystkich Rodziców / Opiekunów uczniów  z klas  I i II, korzystających z edukacji szkolnej w IV LO w Łodzi, prosi się o niezwłoczne składanie   deklaracji uczestnictwa w projekcie. Zgłoszenia są przyjmowane w Sekretariacie IV LO bądź w biurze projektu (sala numer 12).

Szczegółowych informacji udziela wicedyrektor Małgorzata Kudra pod numerem telefonu: 42 630 73 47, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.