Ogłoszenie o konkursie.

Kategoria: Holistyczne podejście do nauczania... Opublikowano: poniedziałek, 17 listopad 2014 Małgorzata Kudra
Grafika

Ogłaszamy konkurs  dla Uczestników projektu POKL
„Holistyczne podejście do nauczania przedmiotów eksperymentalnych poprzez CLIL z praktycznym zastosowaniem matematyki oraz ICT” z klas II i III zainteresowanych wyjazdem do Szwecji.

Wyjazd organizowany jest w  ramach komponentu ponadnarodowego projektu.

Czas trwania: 5 dni

Miejsce: Kristianstad, Szwecja

Termin:  wyjazd 26 kwietnia  – powrót 1 maja 2015

Wyjazd ma charakter wizyty studyjnej w szkole Partnera projektu, Söderportgymnasiet,  w trakcie której 10 uczniów IV LO (5 dziewcząt i 5 chłopców) wraz z opiekunami – nauczycielami IV LO, wezmą udział w zajęciach terenowych w Kristianstad oraz w zajęciach ze szwedzkimi uczniami programu Matury Międzynarodowej w Söderportgymnasiet.

Koszty podróży (przelot w obie strony, przejazd pociągiem na lotnisko i z lotniska w Polsce i w Szwecji)  są pokrywane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Uczniowie będą zakwaterowani w domach rodzin szwedzkich (host families), które zobowiązane są do zapewnienia im wyżywienia (śniadanie, kolacja) oraz opieki. Koszt lunchu na terenie szkoły pokrywany jest przez szkołę Partnera.
Uczniowie powinni mieć kieszonkowe na bilety komunikacji pod/miejskiej na dojazdy do szkoły Söderportgymnasiet przez 4 dni.

Zajęcia w szkole Partnera będą odbywały się codziennie do godziny 16.00.
Po zajęciach młodzież będzie objęta opieką ze strony rodzin szwedzkich.

Termin składania formularza zgłoszeniowego: 26 listopada 2014

Miejsce składania:  Biuro Projektu, sala 12 w IV Liceum Ogólnokształcącym (pokój Koordynatora Matury Międzynarodowej)

Warunki udziału w konkursie:

Aby wziąć udział w konkursie uczniowie powinni spełnić następujące warunki:

- być aktywnym uczestnikiem projektu „Holistyczne podejście do nauczania przedmiotów eksperymentalnych poprzez CLIL z  praktycznym zastosowaniem matematyki oraz ICT”;

- posługiwać się językiem angielskim w stopniu umożliwiającym współpracę w zespole międzynarodowym;

- mieć pisemną zgodę rodziców lub prawnych opiekunów do wzięcia udziału w wyjeździe;

- zobowiązanie się do pełnienia roli  rodziny goszczącej (host family) dla ucznia szwedzkiego w trakcie wizyty studyjnej w IV LO w terminie  24-29 maja 2015r.;

- mieć ważny paszport.

Kwalifikacja uczestników wyjazdu odbywa się zgodnie z regulaminem  konkursu dostępnym na stronie projektu POKL www.eprojekt.edu.pl

Formularz zgłoszeniowy jest do pobrania ze strony www.eprojekt.edu.pl