Mobilność edukacyjna – mobilność kadry edukacji szkolnej – aktywizacja zawodowa nauczycieli

Kategoria: Erasmus+ POWER Opublikowano: środa, 27 luty 2019 Administrator

projekt erasmuspower2

Po raz kolejny kadra nauczycielska IV LO im. E. Sczanieckiej w Łodzi bierze udział w projekcie unijnym w ramach Mobilności edukacyjnej – mobilności kadry edukacji szkolnej – aktywizacji zawodowej nauczycieli – programu Erasmus+ na lata 2018-2020.

Tak, jak w poprzednich edycjach w programie biorą udział nauczyciele uczący w klasach z Maturą Międzynarodową oraz klasach dwujęzycznych.

Celem programu jest przede wszystkim podniesienie kwalifikacji językowych, doskonalenie umiejętności nauczania, poznanie nowoczesnych technik uczenia i aktywizacji uczniów oraz zdobycie nowych kompetencji związanych z nauczaniem w systemie CLIL oraz ICT.

Dodatkowo uczestnicy szkoleń mają możliwość poszerzenia świadomości kulturowej związanej z docelowym krajem kształcenia, co wiąże się m.in. z nawiązania kontaktów międzynarodowych, co z kolei  owocuje urozmaiceniem i uatrakcyjnieniem procesu dydaktycznego.

Wśród partnerów projektu znajdują się instytucje realizujące kursy i szkolenia na terenie Unii Europejskiej. Nauczyciele odwiedzą m.in. Hiszpanię, Maltę, Włochy, Cypr oraz Finlandię, poznając tamtejszy system edukacyjny.

Po odbyciu szkolenia każdy z nauczycieli otrzyma certyfikat uczestnictwa oraz zaświadczenie Europass-mobilność. Dodatkowo każdy z nauczycieli po powrocie ze szkolenia podzieli się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi wyjazdu.

Zapraszamy do lektury!