Zakres materiału i forma testu kwalifikującego do klasy dwujęzycznej (pre-IB).

Kategoria: Rekrutacja Opublikowano: piątek, 22 czerwiec 2018 Administrator

Test pisemny – gramatyka/słownictwo  - Poziom B2 (FCE)

1.     Czasy teraźniejsze: Present Simple, Present Continuous, Present Perfect Simple, Present Perfect Continuous
  2.     Czasy przeszłe: Past Simple, Past Continuous, Past Perfect Simple, Past Perfect Continuous
  3.     Czasy przyszłe: Future Simple, Future Continuous, Future Perfect
  4.     Przymiotniki i przysłówki – stopniowanie
  5.     Zdania czasowe ( time clauses)
  6.     Czasowniki modalne (czas teraźniejszy i przeszły)
  7.     Mowa zależna
  8.     Okresy warunkowe (‘0’, ‘1’, ‘2’, ‘3’)
  9.     wish
  10.     Strona bierna
  11.     Przedimki (articles: a,an,the,’0’)
  12.     Gerunds + infinitives
  13. Słowotwórstwo – poziom średnio-zaawansowany
  14. Czasowniki złożone – phrasal verbs
  15. Zaimki względne (who, which, that, etc)

Test pisemny może zawierać: multiple choice, cloze, transformations, word formation, multiple matching.

Część ustna – forma i przebieg

Ta część egzaminu składać się będzie z dwóch części:

1.     Kandydat otrzyma do opisania i porównania dwa obrazki. Następnie nauczyciel egzaminujący zada jedno, dwa pytania dotyczące tematyki poruszanej na obrazkach.
  2.     Kandydat w tej części będzie musiał zaprezentować swoją opinię na wybrany temat, przeprowadzić krótki wywód i odpowiedzień na dwa pytania zadane przez nauczyciela egzaminującego.

Zarówno pierwsza jak i druga część egzaminu stanowi zestaw, który dotyczy jednego, losowo wybranego tematu.