Nauczyciele w Oxfordzie - Summer Intensive General English.

W lipcu, w ramach projektu „Erasmus + POWER SE – doskonalenie zawodowe nauczycieli”, na dwutygodniowym kursie językowym w Oxfordzie przebywało 5 nauczycieli. W śród nich znaleźli się prof. Agnieszka Banaśkiewicz, prof. Justyna Klink, prof. Aleksandra Szychowska-Gwardys, prof. Izabela Kostka-Skwarczyńska i prof. Marek Fontański. Przez dwa tygodnie każdy z nauczycieli uczestniczył w kursie doskonalenia języka angielskiego organizowanym przez szkołę językową The Lake School w Oxfordzie.

Grupa nauczycieli biorących udział w kursie.

W ramach całodziennych zajęć odbywających się w budynku szkoły mieliśmy możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych w zakresie wykorzystywania konstrukcji gramatycznych w różnych sytuacjach, pisania zarówno formalnych, jak i nieformalnych tekstów, mówienia, komunikowania się w każdej, nawet najbardziej niestandardowej sytuacji. Dodatkowo część zajęć poświęcona była zagadnieniom związanym z kulturą i obyczajowością Wielkiej Brytanii.

Ciekawym doświadczeniem była wymiana spostrzeżeń na każdy temat z innymi uczestnikami kursu, tym bardziej, że w większości były to osoby pochodzące z innych krajów. Dzięki temu mogliśmy poznać zwyczaje, obyczaje, czy punkt widzenia kolegów z obszarów odmiennych kulturowo.  Stanowiło to także inspirację do dyskusji podczas wspólnych, wieczornych wyjść  integracyjnych.

Międzynarodowe forum kursantów.Integracja podczas przerw na lunch.

Poza typowymi zajęciami w szkole, uczestniczyliśmy także w wycieczkach organizowanych przez The Lake School – m.in. zwiedziliśmy Oxford, poznając historię tego unikatowego miasteczka, odwiedziliśmy Blenheim Palace, muzea, teatry czy Londyn.

Jedną z najzabawniejszych atrakcji, w których przyszło wziąć nam udział, był Punting, spływ specjalną łodzią, w której każdy z uczestników mógł posmakować uroków „wiosłowania kijem”, stając się flisakiem, od którego zależał „byt” całej załogi.

Spływ łodzią - Punting.

Pobyt w Oxfordzie był dla nas prawdziwą przyjemnością: niezwykle mili prowadzący, świetni koledzy, urzekające widoki i atmosfera miejsca, a przy tym, rozpieszczająca nas, jak na warunki Wielkiej Brytanii pogoda, wszystko to sprawiło, że czas spędzony w The Lake School wspominamy jako fantastyczną przygody będącą inspiracją na przyszłość. 

Share

Wyszukiwarka

Nasi partnerzy

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej sfinansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem
Wojewody Łódzkiego.

Witryna IV LO w Łodzi wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka)w celach statystycznych.Korzystając z tej stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.Żeby dowiedzieć się więcej na temat cookies, do czego służą i jak nimi zarządzać,zobacz informacje na temat polityki prywatności.

Akceptuje ciasteczka na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information