"CLIL – Metodology and ICT Tools for Teachers working with CLIL" - relacja z kursu na Malcie (Erasmus+).

W lipcu 2016 roku w ramach programu Erasmus+ przebywałam przez dwa tygodnie w St Julian’s na Malcie, gdzie wzięłam udział w intensywnym kursie ”Metodyka zintegrowanego kształcenia przedmiotowo-językowego (Content and Language Integrated Learning - CLIL) oraz narzędzia technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) dla nauczycieli pracujących metodą CLIL” organizowanym przez Executive Training Institute Malta. Przez pierwszy tydzień kursu, wraz z innymi nauczycielami różnych przedmiotów, z różnych krajów Unii Europejskiej, poznawaliśmy zasady nauczania dwujęzycznego metodą CLIL oraz projektowaliśmy lekcje w oparciu o te zasady. W drugim tygodniu poznawaliśmy narzędzia ICT przydatne zarówno w nauczaniu metodą CLIL, jak i w bardziej tradycyjnej metodologii nauczania języków obcych – różne aplikacje i programy komputerowe. Nauczyliśmy się projektować własne materiały dydaktyczne – ćwiczenia interaktywne, webquest’y, nowatorskie prezentacje multimedialne. Jestem przekonana, że zdobyta wiedza i umiejętności posłużą mi do tworzenia ciekawych form pracy z młodzieżą w naszym liceum.

Uczestnicy kursu.

Poza zajęciami w szkole uczestniczyliśmy w wycieczkach fakultatywnych, które przybliżyły nam nieco historię, tradycję i kulturę tego bardzo ciekawego kraju. Wycieczki między innymi do stolicy kraju Valletty, pięknej byłej stolicy Mdiny czy rejs na wyspę Gozo i Comino pozwoliły nam poznać urok Malty jako kraju o ogromnych walorach turystycznych.

Uczestnicy kursy nawiązują znajomości.Warsztaty.

Kurs był okazją do poznania innych nauczycieli z krajów unijnych, wymiany wiedzy i doświadczeń, dzielenia się pomysłami i inspiracjami. Wieczorne wyjścia integracyjne oraz wycieczki krajoznawcze sprzyjały zawieraniu przyjaźni w luźnej wakacyjnej atmosferze. Mamy nadzieję, że nowe znajomości przyczynią się do rozwoju programów wymiany między naszymi krajami.

Przepiękne krajobrazy Malty.

Wróciłam z Malty z głową pełną nowych pomysłów, folderem pełnym materiałów, z których zamierzam korzystać w pracy i garścią fantastycznych znajomych z różnych szkół w UE.

 

 

Share

Wyszukiwarka

Nasi partnerzy

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej sfinansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem
Wojewody Łódzkiego.

Witryna IV LO w Łodzi wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka)w celach statystycznych.Korzystając z tej stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.Żeby dowiedzieć się więcej na temat cookies, do czego służą i jak nimi zarządzać,zobacz informacje na temat polityki prywatności.

Akceptuje ciasteczka na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information