Mobilność kadry edukacji szkolnej - "ERASMUS - wyprawa po wiedzę"

:ogo

Projekt IV LO pt "Erasmus - wyprawa po wiedzę" odpowiada na dwie podstawowe potrzeby szkoły:  wzmacnianie europejskiego, interkulturowego i międzynarodowego wymiaru  edukacji  placówki oraz wielowymiarowe podnoszenie kompetencji kadry zarządzającej i pedagogicznej. Zaspokojenie tych potrzeb przyczyni się do poprawy jakości pracy szkoły, wzmocni jej pozycję i charakter jako szkoły świata, a największe korzyści odniosą z tego nasi uczniowie.

Cele szczegółowe projektu to:

  • wspieranie  doskonalenia zawodowego u pracowników szkoły, w tym nauki języków obcych i rozwijania ich kompetencji komunikacyjnych we wszystkich czterech umiejętnościach (mówienie, pisanie, czytanie, słuchanie);
  • rozwijanie sieci kontaktów międzynarodowych i  realizowanie wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych na rzecz uczniów i szkoły;
  • podniesienie skuteczności,  atrakcyjności i międzynarodowego wymiaru szkoły;
  • podniesienie wiedzy i świadomości interkulturowej oraz uwrażliwienie na różnorodność językową, społeczną i kulturową;
  • podniesienie motywacji i satysfakcji z wykonywanej pracy;
  • zainspirowanie do twórczego działania, krytycznego myślenia, odwagi do wdrażania nowych rozwiązań;
  • dawanie dobrego przykładu naszym wychowankom poprzez pokazanie, że „nauczyciel też uczeń” i że „nauka przez całe życie” jest niezbędną częścią rozwoju osobistego i społecznego, dającą satysfakcję, radość, motywację do osiągania coraz lepszych rezultatów.

Projekt jest zgodny z planem rozwoju szkoły i zakłada następujące działania w ramach mobliności nauczycieli IV LO:

- kursy językowe na poziomie A2-B1 oraz B1-B2, szkolenia metodyczne CLIL, ICT, oraz nauczanie języka angielskiego poprzez kulturę krajów anglojęzycznych, seminaria szkoleniowe połączone z wizytami w szkołach i instytucjach edukacyjnych, spotkaniami z kadrą pedagogiczną i kierowniczą;

- informacyjno-promocyjne, w tym działania informacyjne przed planowanymi wyjazdami na kursy;

- spotkania przygotowujące do wyjazdów, w tym krótkoterminowe wsparcie językowe w postaci sesji konwersacyjnych oferowanymi przez nauczycieli języka angielskiego szkoły;

- zarządzanie projektem, monitorowanie prawidłowości przebiegu i postępu projektu, komunikacja z uczestnikami oraz organizacjami oferującymi kursy, ewaluację, raportowanie;

- upowszechnianie rezultatów.

W okresie trwania projektu, nauczyciele IV LO wezmą udział w następujących kursach i szkoleniach metodycznych:

1. kurs 10 dniowy CLIL for teachers  w Irlandii dla 3 nauczycieli przedmiotów geografia, fizyka, chemia w programie Matury Międzynarodowej i programie dwujęzycznym;

2. kurs 7 dniowy English and methodology - a 21st century approach for English teachers w Irlandii dla 3 nauczycieli języka angielskiego i literatury angielskiej w programie Matury Międzynarodowej i programie dwujęzycznym;

4. kurs 10 dniowy Activate your English for teaching B1 B2 w Irlandii - dla 4 nauczycieli przedmiotów matematyka, historia, język polski w programie Matury Międzynarodowej i programie dwujęzycznym;

5. kurs 10 dniowy English for teachers A2, B1 w Irlandii- dla 3 nauczycieli języka niemieckiego
i matematyki pracujących w programie Matury Międzynarodowej i programie dwujęzycznym;

6. kurs 10 dniowy ICT for teaching w Irlandii dla 3 nauczycieli przedmiotów język angielski, chemia i fizyka pracujących w programie Matury Międzynarodowej i w dwujęzyczności;

7. kurs 7 dniowy ICT for teaching w Hiszpanii dla 2 nauczycieli przedmiotów język hiszpański
i biologia, pracujących w programie Matury Międzynarodowej i w dwujęzyczności;

8. szkolenie 7 dniowe połączone z wizytami studyjnymi i spotkaniami z kadrą pedagogiczną i kierowniczą w szkołach i instytucjach  (Structured Study Visits to schools and institutes/ Training Seminar) w Islandii dla 7 nauczycieli przedmiotów język polski, język angielski, fizyka, biologia, matematyka, teoria wiedzy w programie Matury Międzynarodowej i dwujęzycznym.Jednym z uczestników będzie wicedyrektor ds Matury Międzynarodowej (koordynator projektu Erasmus) .

Plakat informacyjnt

Share

Wyszukiwarka

Nasi partnerzy

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej sfinansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem
Wojewody Łódzkiego.

Witryna IV LO w Łodzi wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka)w celach statystycznych.Korzystając z tej stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.Żeby dowiedzieć się więcej na temat cookies, do czego służą i jak nimi zarządzać,zobacz informacje na temat polityki prywatności.

Akceptuje ciasteczka na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information