Relacja z kursów szkoleniowych - "ACTIVATE YOUR ENGLISH FOR TEACHING B1+B2 ".

Nauczyciele biorący udział w szkoleniach.W dniach 10.07.2017 – 21.07.2017 grupa nauczycieli z IV LO w Łodzi (nauczyciele przedmiotów: matematyka, język polski, historia, język niemiecki), uczestniczyła w kursie ACTIVATE YOUR ENGLISH FOR TEACHING B1+B2 organizowanym przez English Matters w Dublinie (Irlandia). Celem kursu było podniesienie kompetencji językowych nauczycieli różnych przedmiotów poprzez kooperację i wymianę doświadczeń w języku angielskim oraz rozwijanie kompetencji komunikacyjnej w klasie i w sytuacjach codziennych poprzez zastosowanie innowacyjnych metod nauczania – czyli aktywacja nauczycieli w pełnym tego słowa znaczeniu. Założenia te realizowano także w oparciu o elementy historii, kultury i tradycji Irlandii, które były wplecione w kurs, mobilizując uczestników do zaznajomienia się ze słownictwem angielskim z różnych dziedzin. Interesujące treści, bogate słownictwo oraz miła atmosfera pracy sprawiły, że kurs był niezwykle atrakcyjną formą podnoszenia kompetencji zawodowych i przyczyni się z pewnością do efektywniejszej pracy z uczniami.

To co najbardziej polecić można by było chętnym do uczestniczenia w takim kursie to różnorodne metody przekazywania wiedzy oraz niestandardowe formy współpracy uczestników stosowane przez  prowadzących, które zachęcały kursantów do aktywnego uczestniczenia w zajęciach. Kurs przyczynił się także do podniesienia świadomości interkulturowej uczestników oraz wiedzy na temat wymiaru europejskiego w edukacji. Nauczyciele uczestniczący w kursie rozwinęli nie tylko umiejętność porozumiewania się w języku angielskim, ale także umiejętność dzielenia się wiedzą, refleksji nad własnym warsztatem pracy, planowania zajęć z wykorzystaniem multimediów i narzędzi ICT,  raportowania i udzielania informacji zwrotnej uczniom.

Share

Wyszukiwarka

Nasi partnerzy

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej sfinansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem
Wojewody Łódzkiego.

Witryna IV LO w Łodzi wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka)w celach statystycznych.Korzystając z tej stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.Żeby dowiedzieć się więcej na temat cookies, do czego służą i jak nimi zarządzać,zobacz informacje na temat polityki prywatności.

Akceptuje ciasteczka na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information