ENGLISH AND CULTURE: Methodology of Culture for Teachers of English - relacja z kursu w ramach projektu Erasmus+.

Nauczycielki podczas szkolenia.W lipcu (10-21.07) i sierpniu ( 24.07- 4.08) 2017 roku, 3 nauczycielki języka angielskiego z IV LO uczestniczyły w szkoleniu metodycznym ENGLISH AND CULTURE: Methodology of Culture for Teachers of English, realizowanym w ramach programu ERASMUS + .  Dwutygodniowe szkolenie odbywało się w Dublinie w Irlandii na terenie Trinity College i realizowało następujące cele:
-podniesienie kompetencji językowych w języku angielskim u nauczycieli poprzez zgłębianie wiedzy na temat aspektów kultury i społeczeństwa irlandzkiego;
-stworzenie okazji uczestnikom kursu do przeprowadzenia wspólnych projektów opartych na samodzielnym poszukiwaniu (inquiry-based);
- zapoznanie się z korzyściami nauczania opartego na samodzielnych poszukiwaniach  jako skutecznym sposobem na rozwijanie kluczowych kompetencji uczniów;
- podniesienie jakości  nauczania poprzez stosowanie innowacyjnych metod;
- skuteczniejsze wsparcie uczniów w rozwijaniu kluczowych kompetencji;
- propagowanie wymiaru europejskiego w edukacji poprzez  rozwijanie europejskiej tożsamości i obywatelstwa; rozwijanie świadomości i zrozumienia kultur innych krajów;
- zachęcenie  do nawiązywania partnerstw i współpracy między szkołami.

Uczestnicy kursu.

 Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z literaturą, muzyką i sztuką irlandzką, a także poznać metody wprowadzania tej tematyki w program nauczania języków obcych.  Organizator zapewnił różnorodność form pracy (praca w grupach, praca metodą projektu, praca metodą samodzielnych poszukiwań, dyskusje w grupach, wykłady, warsztaty, zajęcia w terenie w miejscach o znaczeniu historycznym i kulturowym) Międzynarodowy skład grup szkoleniowych był również okazją do wymiany doświadczeń i pomysłów.  Nasze nauczycielki powróciły z głowami pełnymi pomysłów i zapałem do pracy w kolejnym roku szkolnym.

Books of Kells - bilbioteka i muzeum.

Share

Wyszukiwarka

Nasi partnerzy

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej sfinansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem
Wojewody Łódzkiego.

Witryna IV LO w Łodzi wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka)w celach statystycznych.Korzystając z tej stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.Żeby dowiedzieć się więcej na temat cookies, do czego służą i jak nimi zarządzać,zobacz informacje na temat polityki prywatności.

Akceptuje ciasteczka na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information