Relacja z kursu metodycznego w szkołach i instytucjach edukacyjnych w Reykjaviku - „Structured Educational Visit to Schools/Institutes & Training Seminar in Iceland”

Zdjęcia ze szkolenia.W kwietniu 2018 roku siedmiu nauczycieli różnych przedmiotów (język polski, język angielski, matematyka, fizyka, biologia, teoria wiedzy) miało okazję uczestniczyć w tygodniowym szkoleniu metodycznym na Islandii. Kurs odbywający się pod nazwą „Structured Educational Visit to Schools/Institutes & Training Seminar in Iceland” miał na celu zapoznać nauczycieli z islandzkim systemem edukacji oraz metodami wdrażania edukacji w tym, jakże niezwykłym, zakątku świata.

W trakcie szkolenia mieliśmy okazję odwiedzić kilka szkół, gdzie poznaliśmy sposoby przekazywania wiedzy uczniom przez nauczycieli, uczestniczyliśmy w zajęciach z różnych przedmiotów, obserwując pracę i zaangażowanie młodzieży. Zwiedzając szkoły przekonaliśmy się, że sposób funkcjonowania placówek edukacyjnych na Islandii pod wieloma względami różni się od tego, który promujemy w Polsce. Wprowadzone przez Islandczyków nowatorskie rozwiązania w szkołach, jak brak dzwonków, specjalne przestrzenie do samodzielnej pracy dla uczniów czy komfortowe zaplecza pracy dla nauczyciela, bardzo pomagają i ułatwiają współpracę na linii nauczyciel – uczeń.

Poza zajęciami w szkołach na szkoleniu poznaliśmy historię Islandii, odwiedziliśmy także najbardziej znane miejsca turystyczne na wyspie, nawiązaliśmy kontakty z nauczycielami z innych krajów.

Bezsprzeczną wartością dodaną szkolenia była możliwość eksploracji Islandii, podziwialiśmy piękne krajobrazy, a także integrowaliśmy się z mieszkańcami, poznając ich kulturę, obyczaje i zachowania.

Zdjęcia ze szkolenia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej sfinansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem
Wojewody Łódzkiego.