„Wyprawa po wiedzę” - warsztaty CLIL w Dublinie.

Praca z młodzieżą uzdolnioną wymaga nie tylko stałego zwiększania swoich umiejętności merytorycznych i językowych ale również metodycznych. Udział w projekcie „Wyprawa po wiedzę” umożliwił nam doskonalenie w każdym z trzech wspomnianych aspektów. Na przełomie czerwca i lipca 2017 troje z nas _ Ola Kiersztyn, Gosia Wojciechowska i Krzysiek Klimaszewski uczestniczyli w warsztatach CLIL w Dublinie. Dostojne mury Trinity College chroniły nas przed słońcem i deszczem, w tym czasie zgłębialiśmy zawiłości Content and Language Integrated Learning.

Taki wyjazd to nie tylko nauka suchych faktów. Spotykamy nauczycieli podobnie zaangażowanych zawodowo jak my, pracujących w innych częściach Europy. To znamienita okazja by nawiązać znajomości, które później zaowocują wymiana kadry i młodzieży. Pracowaliśmy z Hiszpanami, Grekami i Francuzami. Dwa wspólnie spędzone tygodnie, które posłużyły doskonaleniu umiejętności komunikacji w języku angielskim.

Uczestnicy kursu.

Uczestnictwu w programie Erasmus + zawdzięczamy miedzy innymi:

  • Doskonalenie warsztatu językowego
  • Rozwiniecie metodyki pracy na lekcji metodami klasycznymi wzbogaconymi o techniki elektroniczne i internetowe.
  • Poznaliśmy metody aktywne wykorzystywane w pracy dwujęzycznej i z uczniem zdolnym
  • Wymieniliśmy doświadczenia z nauczycielami dwujęzycznymi z całej Europy
  • Mieliśmy niebywałą okazje poznać Szkotów, ich historię i kulturę
  • …na koniec… przerwy służyły wymianie doświadczeń ogólnoeuropejskich, moja carbonara zyskała drugi wymiar, dzięki doświadczeniu i podpowiedziom Włochów ;)
Share

Wyszukiwarka

Nasi partnerzy

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej sfinansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem
Wojewody Łódzkiego.

Witryna IV LO w Łodzi wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka)w celach statystycznych.Korzystając z tej stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.Żeby dowiedzieć się więcej na temat cookies, do czego służą i jak nimi zarządzać,zobacz informacje na temat polityki prywatności.

Akceptuje ciasteczka na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information