Warsztaty językowe z native speakerami.

Coroczne badania znajomości języków obcych wykazują, iż zdecydowana większość ludzi posługuje się codziennie więcej niż jednym językiem, w tym ponad połowa z nich, w zależności od kontekstu, włada dwoma lub trzema językami obcymi (Crystal, 2003; Graddol, 2006; Auer i Li Wei, 2007). Na podstawie powyższych raportów możemy stwierdzić, iż w obecnych czasach, w dobie powszechnego dostępu do informacji i podwyższonej mobilności, to wielojęzyczność stanowi normę a jednojęzyczność jest wyjątkiem.

Filippo Lanzi prezentuje symbole Włoch. Od lewej: Audric Despontin, Joanna Duda, Filippo Lanzi.

 

 

 

 

 

 

 

Swoje umiejętności interpersonalne mogli sprawdzić uczniowie klasy III A odbywający cykl warsztatów, przygotowanych przez prof. Joannę Dudę, mających na celu promocję różnorodności zarówno językowej jak i kulturowej. Warsztaty zostały rozpoczęte w poniedziałek (24.XI) poprzez dwie prezentacje. Pierwszym gościem był Filippo Lanzi, który opowiedział o Italii, jej symbolach, najważniejszych miastach. Na slajdach pojawiły się także tradycyjne włoskie dania. Drugi pokaz dotyczył Belgii. Uczniowie mogli zobaczyć najistotniejsze ośrodki przemysłowe i turystyczne znajdujące się na mapie kraju oraz przyjrzeli się najbardziej znanym specjałom kuchni belgijskiej.

Fragment prezentacji Audrica Despontina.Nasi francuscy goście - Axel Vallée i Rémy Lacour.

 

 

 

 

 

 

 

 

Audric Despontin zaproponował im także krótki film oddający charakter i specyfikę jego ojczyzny. Kolejnym dniem warsztatów była środa (26.XI). Klasa spotkała się z dwójką Francuzów, którzy opowiedzieli o Francji, jej mieszkańcach i ich zwyczajach. Axel Vallée i Rémy Lacour wzięli również udział w przyspieszonym kursie języka polskiego, próbując zmierzyć się ze zdaniami przygotowanymi specjalnie na ich wizytę przez uczniów klasy.

Uczniowie klasy III A przygotowują „łamigłówki językowe” dla gości z Francji.

Share

Wyszukiwarka

Nasi partnerzy

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej sfinansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem
Wojewody Łódzkiego.

Witryna IV LO w Łodzi wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka)w celach statystycznych.Korzystając z tej stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.Żeby dowiedzieć się więcej na temat cookies, do czego służą i jak nimi zarządzać,zobacz informacje na temat polityki prywatności.

Akceptuje ciasteczka na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information