Stypendysta Komisji Fulbrighta, Colin MacGregor, w IV LO.

Logo12 marca Colin MacGregor gościł w murach IV Liceum Ogólnokształcącego wizytując uczniów klasy IF. Tematem spotkania była możliwość podjęcia studiów na uczelni wyższej znajdującej się na terytorium Stanów Zjednoczonych. Colin, jako absolwent Brown University, szczegółowo przedstawił i omówił cały proces aplikacyjny oraz kryteria przyjęć nowych studentów. Wspomniał również o licznych możliwościach ubiegania się o stypendia naukowe pokrywające część kosztów związanych z wyjazdem i studiami. Młodzież uczestniczyła w spotkaniu pod opieką prof. Joanny Dudy i prof. Małgorzaty Wojciechowskiej.

Uczniowie zapoznają się z podobieństwami i różnicami pomiędzy szkołami publicznymi a prywatnymi.Colin MacGregor prezentuje system edukacyjny w USA.