Zajęcia z języka hiszpańskiego z rodowitymi Hiszpanami.

Rozgrzewka językowaW ostatnim tygodniu lutego oraz w pierwszych tygodniach marca uczniowie klasy IE i IIIE mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach językowych prowadzonych przez przedstawicieli regionu Madryckiego i Galicji – Martę Palencia Cordero, Fatimę Souto oraz Mario Castaño Martineza. Studenci poprowadzili wybrane lekcje w oparciu o własne, wcześniej przygotowane, materiały. Podczas zajęć nie zabrakło dyskusji o regionach z których pochodzą. Nasi goście wyjaśnili na przykład, że Królestwo Hiszpanii zdające się być tworem spójnym, w rzeczywistości dzieli się na 17 autonomicznych wspólnot cieszących się dużą odrębnością zarówno w kwestiach edukacji szkolnej czy podatków. Ciekawą wydała się również kwestia języka hiszpańskiego. Okazało się, iż język hiszpański jest formą potoczną określającą język kastylijski – mający status języka urzędowego. Oprócz języka kastylijskiego w Hiszpanii używane są jeszcze odmiany regionalne, a zatem kataloński, baskijski i galicyjski.

Mario odpowiada na liczne pytania uczniówMarta z prof. Joanną Kopeć oraz klasą IE

Share

Wyszukiwarka

Nasi partnerzy

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej sfinansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem
Wojewody Łódzkiego.

Witryna IV LO w Łodzi wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka)w celach statystycznych.Korzystając z tej stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.Żeby dowiedzieć się więcej na temat cookies, do czego służą i jak nimi zarządzać,zobacz informacje na temat polityki prywatności.

Akceptuje ciasteczka na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information