Erasmus in Schools w roku szkolnym 2016/2017.

EiS logotypW roku szkolnym 2016/2017 w IV LO odbyła się trzecia edycja projektu Erasmus in Schools. EiS skierowany jest do uczniów wszystkich typów szkół i polega na uczestnictwie młodzieży w tzw. „lekcjach europejskich”. Podczas zajęć uczniowie zapoznają się z odmienną kulturą nabywając nie tylko wiedzę faktograficzną ale również wiedzę socjokulturową wynikającą ze spotkań z rodzimymi użytkownikami danego języka. Kolejnym istotnym aspektem projektu jest uwrażliwienie uczniów na interkulturowość. Młodzież potrafi dostrzec związek pomiędzy własną kulturą a obcą, nie oceniając i nie wartościując jej, co przyczynia się do kształtowania postaw tolerancji oraz otwartości i zrozumienia dla inności. EiS promuje także różnorodność językową oraz kulturową zawierając cele ujęte w podstawie programowej jak i w wytycznych Rady Europy na temat kształcenia językowego.

We wspomnianym roku szkolnym w projekcie uczestniczyli uczniowie klasy 1a, 1d, 1f, 2b oraz 2DP. Młodzież miała okazję spotkać się z przedstawicielami Kolumbii (Yisbeth Lopez Bermeo), Chile (Francisca Morgado), Bułgarii (Mario Ognyanow), Rumunii (Andrei Otineanu), Hiszpanii (Carlos Barja Marquez, Ruben Benimeli), Włoch (Stefano Trapletti) oraz Francji (Hadrien Woerner). Oprócz obejrzenia i wysłuchania prezentacji, uczestnicy spotkań mogli zadać także własne, wcześniej przygotowane pytania dotyczące kwestii związanych z omawianym krajem. Całość zajęć uwieńczyły wspólne zdjęcia oraz nowe przyjaźnie zawarte po lekcjach europejskich. Opiekę nad projektem sprawuje prof. Joanna Duda.

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej sfinansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem
Wojewody Łódzkiego.