LodzMUN 2015 - raport

Logo LodzMUNa 2015W maju br. uczniowie naszego liceum mieli okazję zorganizować już trzecią edycję łódzkiego MUNa. Jest to impreza, na której młodzież z całej Polski, jak również spoza jej granic, symuluje trzydniowe obrady ONZ. Wszystkie spotkania i ich przebieg odbywają w języku angielskim, a każdy z uczestników jest reprezentantem przydzielonego mu kraju w danym komitecie. Pośród  sześciu wybranych przez Sekretariat w tym roku komitetów znalazła się : Rada Bezpieczeństwa, Komitet ds. Praw Człowieka, Światowa Organizacja Zdrowia, Światowa Organizacja Handlu, Rada Gospodarcza oraz Społeczna,  a także Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. Tematem przewodnim MUNa były problemy Ameryki Łacińskiej. Impreza rozpoczęła się 27.05 Ceremonią Otwarcia, przeprowadzoną w Instytucie Europejskim przy patronacie Pani Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej, Pana Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi Tomasza Kacprzaka, a także organizacji Młodzi w

Łodzi i Ośrodka Debaty Międzynarodowej. Ponadto swoim patronatem objęły nas Konsulaty Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Pieczę medialną nad wydarzeniem sprawowała stacja telewizyjna TVP Łódź. Po Ceremonii Otwarcia uczestnicy oraz organizatorzy udali się do Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, aby tam uczestniczyć przez kolejne dwa dni w obradach. W każdym z komitetów uczniowie pracowali nad rezolucjami będącymi rozwiązaniem światowych problemów, tj. działalność Karteli Narkotykowych czy zmuszanie dzieci do pracy. Po dwóch dniach intensywnych obrad przyszedł czas na Zgromadzenie Ogólne oraz Ceremonię Zamknięcia w Towarzystwie Kredytowym Miejskim znajdującym się przy ul. Pomorskiej. W tym dniu wszyscy uczestnicy głosowali nad każdą z uchwalonych w komitetach rezolucji. Odbyło się także rozdanie nagród dla Najlepszych Delegatów.

Share

Wyszukiwarka

Nasi partnerzy

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej sfinansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem
Wojewody Łódzkiego.

Witryna IV LO w Łodzi wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka)w celach statystycznych.Korzystając z tej stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.Żeby dowiedzieć się więcej na temat cookies, do czego służą i jak nimi zarządzać,zobacz informacje na temat polityki prywatności.

Akceptuje ciasteczka na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information