"Anglicisms in Polish" - warsztaty językowe na UŁ.

Dnia 9 czerwca 2015 roku młodzież z klasy 1f oraz z klasy 2b uczestniczyła w warsztatach językoznawczych pt. „Anglicisms in Polish”, które miały miejsce w Instytucie Anglistyki znajdującym się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Zajęcia przygotowały reprezentantki Katedry Językoznawstwa Angielskiego i Ogólnego - Aleksandra Makowska oraz Aleksandra Majdzińska. Warsztaty zostały podzielone na dwie części. W pierwszej połowie zajęć uczniowie mogli wysłuchać wykładu nt. kalek i zapożyczeń, dowiedzieli się również w jaki sposób powstają powyższe leksemy. Druga część zajęć miała za zadanie sprawdzenie zdobytej uprzednio wiedzy poprzez wykonanie szeregu ćwiczeń związanych z szeroko pojętą tematyką pseudo-anglicyzmów. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy certyfikat, sygnowany przez Instytut Anglistyki UŁ, potwierdzający uczestnictwo w wydarzeniu.

Zdjęcie z warsztatów językowych na Uniwersytecie Łódzkim.Zdjęcie z warsztatów językowych na Uniwersytecie Łódzkim.

Zdjęcie z warsztatów językowych na Uniwersytecie Łódzkim.Zdjęcie z warsztatów językowych na Uniwersytecie Łódzkim.

Oprócz udziału w warsztatach, uczniowie mieli okazję do poznania Uniwersytetu Łódzkiego. Przyjęli zaproszenie Dziekana Wydziału i wspólnie z opiekunami, Joanną Dudą oraz Bożeną Skupieńską, ponownie udali się na Wydział Filologiczny w dniu 16 czerwca. Tym razem uczestniczyli w blisko dwugodzinnym zwiedzaniu budynku, którego historię i profil przybliżyła im dr Paulina Mirowska. Podczas wizyty młodzież udała się do sal wykładowych, pracowni multimedialnych, sali kinowej, auli, biblioteki czy dziekanatu.

Zdjęcie z warsztatów językowych na Uniwersytecie Łódzkim.Zdjęcie z warsztatów językowych na Uniwersytecie Łódzkim.

Zdjęcie z warsztatów językowych na Uniwersytecie Łódzkim.

Wizyta na Uniwersytecie Łódzkim zakończyła się wspólnym zdjęciem pod logo Wydziału Filologicznego. Językiem obu spotkań był język angielski, zatem oprócz poszerzenia kompetencji ogólnych, młodzież mogła pogłębić również komunikacyjne kompetencje językowe.

Uczniowie IVLO pod opieką prof. J.Dudy i prof. B.Skupieńskiej z wizytą na UŁ

Share

Wyszukiwarka

Nasi partnerzy

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej sfinansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem
Wojewody Łódzkiego.

Witryna IV LO w Łodzi wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka)w celach statystycznych.Korzystając z tej stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.Żeby dowiedzieć się więcej na temat cookies, do czego służą i jak nimi zarządzać,zobacz informacje na temat polityki prywatności.

Akceptuje ciasteczka na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information