Uczniowie IV LO poznają historię i kulturę Wielkiej Brytanii

Uczniowie IV LO podczas wizyty w Wydziale Filologicznym UŁ.

18 grudnia 2015 roku klasa 2e wzięła udział w wykładzie otwartym zorganizowanym przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego. Zajęcia odbyły się w ramach partnerstwa obu jednostek. Wydział Filologiczny reprezentował przedstawiciel Instytutu Anglistyki dr Adam Sumera, autor wielu artykułów naukowych oraz książek z zakresu powieści brytyjskich, problemów przekładu literackiego i adaptacji filmowych. Podczas wykładu dr Sumera skupił się na stolicy Zjednoczonego Królestwa – Londynie. Przedstawił mapę miasta, omówił najpopularniejsze szlaki wycieczkowe, wspomniał o historii najważniejszych miejsc i zabytków. Całość zajęć dopełniły liczne fotografie oraz nagarnia video prezentujące panoramę miasta. Językiem spotkania był język angielski, zatem oprócz aspektu kulturowego, uczniowie mogli również pogłębić swoje kompetencje lingwistyczne. Młodzież uczestniczyła w wykładzie pod opieką p. Joanny Dudy.