Młodzież z Czwórki ponownie na Filologu.

W ramach współpracy IV LO z Wydziałem Filologicznym UŁ, dnia 10 lutego klasa 1f wraz ze studentami zagranicznymi programu Rotary, uczestniczyła w warsztatach językowych pt. „Idioms”. Zajęcia zostały przygotowane przez Aleksandrę Makowską oraz Joannę Dudę - reprezentantki Instytutu Anglistyki UŁ.

Część teoretyczna spotkania.Warsztaty - część praktyczna.

Spotkanie składało się z części teoretycznej po której zdobyta wiedza została połączona z praktyką. Podczas pierwszej fazy warsztatów uczniowie zapoznali się z terminem idiom, jego strukturą oraz użyciem w języku docelowym. Następnie obejrzeli krótkometrażową aranżację filmową przedstawiającą historię życia jednostki, w całości opowiedzianą poprzez wyrażenia idiomatyczne. W dalszej części zajęć ich zadaniem było streszczenie opowieści za pomocą standardowej leksyki oraz dopasowanie idiomu do podanej w ćwiczeniu definicji. Na zakończenie uczniowie zostali poproszeni o napisanie podobnego opowiadania z wykorzystaniem idiomów, które poznali wcześniej. Całość wizyty na Wydziale Filologicznym dopełniła krótka wycieczka po budynku, podczas której klasa poznała jego strukturę oraz ofertę edukacyjną skierowaną do przyszłych studentów. W czasie trwania spotkania uczniowie znajdowali się pod opieką prof. Joanny Dudy.

Uczestnicy spotkania podczas zwiedzania Wydziału Filologicznego UŁ.