Młodzież z Czwórki ponownie na Filologu.

W ramach współpracy IV LO z Wydziałem Filologicznym UŁ, dnia 10 lutego klasa 1f wraz ze studentami zagranicznymi programu Rotary, uczestniczyła w warsztatach językowych pt. „Idioms”. Zajęcia zostały przygotowane przez Aleksandrę Makowską oraz Joannę Dudę - reprezentantki Instytutu Anglistyki UŁ.

Część teoretyczna spotkania.Warsztaty - część praktyczna.

Spotkanie składało się z części teoretycznej po której zdobyta wiedza została połączona z praktyką. Podczas pierwszej fazy warsztatów uczniowie zapoznali się z terminem idiom, jego strukturą oraz użyciem w języku docelowym. Następnie obejrzeli krótkometrażową aranżację filmową przedstawiającą historię życia jednostki, w całości opowiedzianą poprzez wyrażenia idiomatyczne. W dalszej części zajęć ich zadaniem było streszczenie opowieści za pomocą standardowej leksyki oraz dopasowanie idiomu do podanej w ćwiczeniu definicji. Na zakończenie uczniowie zostali poproszeni o napisanie podobnego opowiadania z wykorzystaniem idiomów, które poznali wcześniej. Całość wizyty na Wydziale Filologicznym dopełniła krótka wycieczka po budynku, podczas której klasa poznała jego strukturę oraz ofertę edukacyjną skierowaną do przyszłych studentów. W czasie trwania spotkania uczniowie znajdowali się pod opieką prof. Joanny Dudy.

Uczestnicy spotkania podczas zwiedzania Wydziału Filologicznego UŁ.

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej sfinansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem
Wojewody Łódzkiego.