Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego biorą udział w nowym projekcie edukacyjnym, przybliżającym młodzieży sylwetki cichych bohaterów II wojny światowej - Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Projekt realizowany jest przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

Raport2016: Sprawiedliwi - informacje o projekcie.

Logotyp projektuZadaniem projektu jest zainspirowanie młodych ludzi do zainteresowania się tymi wyjątkowymi bohaterami ludzkości i Polski, którzy dali najwyższy dowód swojej moralności w latach największej próby. Chcemy, aby młodzież biorąca udział w projekcie przekazywała wiedzę i potrafiła mówić o historii Polski. Pragniemy dotrzeć z przekazem o Sprawiedliwych do tysięcy Polaków i turystów odwiedzających Polskę. Chcemy, aby młodzież poczuła misję polegającą na opowiadaniu o Sprawiedliwych i promocji wartości z nimi związanych: uczciwości, odwagi, człowieczeństwa i poświęcenia. Uważamy, iż osiągniemy to przez stworzenie i wydawanie pod okiem specjalistów kwartalnika poświęconego Sprawiedliwym wśród Narodów Świata „Raport 2016: Sprawiedliwi”, którego pierwszy numer mogą Państwo otrzymać bezpłatnie m.in. w siedzibie Centrum Dialogu.

Uczniowie IVLO biorący udział w projekcie. /fot. Natalia Żurowska

Czytaj więcej...