Nie Peniaj, Zmieniaj! - III edycja już w 2015.

LogoNie Peniaj, Zmieniaj! to projekt mający na celu zwiększenie zaangażowania młodzieży w kreowanie swojej rzeczywistości i wprowadzenie zmian w swojej społeczności lokalnej. Poprzez wspólne działania podniesiemy także jakości dialogu pomiędzy młodzieżą a przedstawicielami trzech sektorów w środowisku lokalnym.

Istotnym elementem projektu jest zwiększenie roli młodzieży w budowaniu strategii miasta w zakresie współpracy na rzecz rozwiązywania problemów ważnych dla młodych ludzi.  Istotna będzie też profesjonalizacja działań w zakresie regionalnej polityki młodzieżowej w oparciu o przykłady innych krajów europejskich.

Innymi słowy - przy udziale przedstawicieli władz lokalnych, biznesu i organizacji pozarządowych będziemy przygotować i przedstawić rekomendacje w zakresie polityki młodzieżowej.

Czytaj więcej...

"Nie pieniaj, zmieniaj" - relacja z pierwszego spotkanie w roku 2014.

LogoW czwartek, dnia 26.03.2014 o godzinie 8:00 spotkałyśmy się w szkole i razem z prof. Janowicz pojechałyśmy do siedziby fundacji Ferso w celu omówienia głównych założeń projektu "Nie peniaj, zmieniaj". Było to nasze pierwsze spotkanie, więc na początek przedstawiłyśmy się i wkrótce potem przeszłyśmy do dalszych części wizyty. Dostałyśmy również torby z dwoma notatnikami, bransoletką i podręcznikiem dotyczącym projektu.

Jako pierwsze zadanie miałyśmy wybrać sobie dwie osoby i stanąć w równej odległości między nimi. Wydawało się to proste, ale zanim wszystkie się ustawiłyśmy minęła dłuższa chwila. Gdy w końcu się udało, pani Joanna odsunęła tylko jedną z nas ale, żeby nadal spełniać warunki zadania, znów wszystkie musiałyśmy się ruszyć. To pokazało, że każdy jest od kogoś zależny, działania tylko jednej osoby mogą zmusić do czynów całą grupę ludzi. Następnie dostałyśmy do wypełnienia kartki na których wypisane były wartości życiowe i musiałyśmy określić w kolejności malejącej ich ważność. Dzięki temu mogłyśmy uświadomić sobie co tak na prawdę jest dla nas istotne, i czym się kierujemy przy podejmowaniu decyzji.

Czytaj więcej...

"Nie peniaj zmieniaj" - relacja z kolejnego spotkania w roku 2014.

Logo10 kwietnia w czwartek po raz kolejny odbyło się spotkanie w związku z realizacją projektu 'Nie peniaj zmieniaj'. Na początku ponownie się przedstawiliśmy,  a następnie w skrócie omówiliśmy co działo się na poprzednich zajęciach i co z nich wynieśliśmy. Później każdy z nas otrzymał po dwie kolorowe karteczki i na każdej z nich miał napisać czego chciałby się dowiedzieć o procedurze wprowadzenia przez nas zmian.

Po tym zadaniu zdecydowaliśmy się na krótkie ćwiczenia ruchowe w formie zabawy.  Wszyscy mieli naśladować ruch jednej osoby (instruktora), przy czym jedna osoba wychodziła na zewnątrz nie wiedząc kto jest instruktorem. Po powrocie zadaniem tej osoby było zgadnąć inicjatora ruchu.

Czytaj więcej...

Dyplom uznania dla uczniów IV LO za realizację projektu

Na konferencji „Młodzi kreują Europę”, zorganizowanej przez Urząd Miasta Łodzi w dniach 24 - 26 maja 2006, jak informowaliśmy wcześniej, nasi uczniowie zaprezentowali swoje osiągnięcia w projekcie "1, 2, 3 - Działaj TY". W uznaniu za wkład oraz podjęte inicjatywy podczas trwania projektu, na ręce przedstawicieli naszej młodzieży złożone zostały dyplomy podziękowania. Poniżej dyplom podziękowania dla szkoły za udział w projekcie.

dyplom

Wyszukiwarka

Nasi partnerzy

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej sfinansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem
Wojewody Łódzkiego.

Witryna IV LO w Łodzi wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka)w celach statystycznych.Korzystając z tej stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.Żeby dowiedzieć się więcej na temat cookies, do czego służą i jak nimi zarządzać,zobacz informacje na temat polityki prywatności.

Akceptuje ciasteczka na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information