LogoWirtualne Laboratoria Fizyczne nowoczesną metodą nauczania to projekt realizowany przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki w ramach projektów konkursowych Ośrodka Rozwoju Edukacji. Jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 3.3.4.
Termin realizacji projektu: od 1 marca 2013 do 31 stycznia 2015.

Projekt powstał z myślą o uczniach i nauczycielach szkół ponadgimnazjalnych. Projekt obejmie wsparciem 20 liceów ogólnokształcących na terenie 5 województw, w tym łódzkiego.

Więcej na temat projektu pod adresem >>http://wlf.wwsi.edu.pl/

Wirtualne Laboratoria Fizyczne... O projekcie.

LogoOd marca 2103 r. trwa realizacja projektu edukacyjnego „Wirtualne Laboratoria Fizyczne nowoczesną metodą nauczania” realizowanego przez Warszawska Wyższą Szkołę Informatyki przy współpracy nauczycieli i doradców metodycznych przedmiotów: fizyka i informatyka jak również środowiska akademickiego wykładowców z WWSI, PW, UW oraz Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych w Łodzi.

Cel projektu
W projekcie założono opracowanie modelowego programu nauczania przedmiotu FIZYKA dla liceum ogólnokształcącego (IV etap edukacyjny, poziom podstawowy i rozszerzony). Treści programowe będą realizowane w ujęciu interdyscyplinarnym w powiązaniu z przedmiotem informatyki, co stanowi o innowacyjnym charakterze tego programu. Rezultatem projektu ma być zwiększenie atrakcyjności metod nauczania fizyki w szkołach ponadgimnazjalnych i umiejętności zastosowania wiedzy teoretycznej w praktyce w odniesieniu do fizyki, podniesienie motywacji uczniów do nauki co w rezultacie przyczyni się do wzrostu konkurencyjności placówek szkolnych objętych projektem.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka

Nasi partnerzy

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej sfinansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem
Wojewody Łódzkiego.

Witryna IV LO w Łodzi wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka)w celach statystycznych.Korzystając z tej stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.Żeby dowiedzieć się więcej na temat cookies, do czego służą i jak nimi zarządzać,zobacz informacje na temat polityki prywatności.

Akceptuje ciasteczka na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information