LogoWirtualne Laboratoria Fizyczne nowoczesną metodą nauczania to projekt realizowany przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki w ramach projektów konkursowych Ośrodka Rozwoju Edukacji. Jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 3.3.4.
Termin realizacji projektu: od 1 marca 2013 do 31 stycznia 2015.

Projekt powstał z myślą o uczniach i nauczycielach szkół ponadgimnazjalnych. Projekt obejmie wsparciem 20 liceów ogólnokształcących na terenie 5 województw, w tym łódzkiego.

Więcej na temat projektu pod adresem >>http://wlf.wwsi.edu.pl/

Wirtualne Laboratoria Fizyczne... O projekcie.

LogoOd marca 2103 r. trwa realizacja projektu edukacyjnego „Wirtualne Laboratoria Fizyczne nowoczesną metodą nauczania” realizowanego przez Warszawska Wyższą Szkołę Informatyki przy współpracy nauczycieli i doradców metodycznych przedmiotów: fizyka i informatyka jak również środowiska akademickiego wykładowców z WWSI, PW, UW oraz Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych w Łodzi.

Cel projektu
W projekcie założono opracowanie modelowego programu nauczania przedmiotu FIZYKA dla liceum ogólnokształcącego (IV etap edukacyjny, poziom podstawowy i rozszerzony). Treści programowe będą realizowane w ujęciu interdyscyplinarnym w powiązaniu z przedmiotem informatyki, co stanowi o innowacyjnym charakterze tego programu. Rezultatem projektu ma być zwiększenie atrakcyjności metod nauczania fizyki w szkołach ponadgimnazjalnych i umiejętności zastosowania wiedzy teoretycznej w praktyce w odniesieniu do fizyki, podniesienie motywacji uczniów do nauki co w rezultacie przyczyni się do wzrostu konkurencyjności placówek szkolnych objętych projektem.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka

Nasi partnerzy

BIP

Witryna IV LO w Łodzi wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka)w celach statystycznych.Korzystając z tej stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.Żeby dowiedzieć się więcej na temat cookies, do czego służą i jak nimi zarządzać,zobacz informacje na temat polityki prywatności.

Akceptuje ciasteczka na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information