Czyli wszystko to, co dzieje się w życiu społeczności Naszej Szkoły.

Spotkania z historią - wykład prof. Radosława Żurawskiego.

26 marca odbył się kolejny wykład z cyklu "Spotkań z historią". W okazji 100lecia odzyskania niepodległosci przyglądaliśmy się dziejom ojczystym. Gościliśmy znakomitego wykładowcę Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Radosława Żurawskiego vel Grajewskiego. Tematyką spotkania były powstania narodowe i próba odpowiedzi o ich sens w kontekście ówczesnej sytuacji, a przede wszystkim zrozumienie ich wpływu na ostateczne odzyskanie niepodległości w 1918 r.

Wykład prof.R.Żurawskiego w ramach cyklu "Spotkania z historią" w IV LO.Wykład prof.R.Żurawskiego w ramach cyklu "Spotkania z historią" w IV LO.

Wizyta prof. Marka Belki w Naszej Szkole.

Zdjęcie Marka Belki. Źródło: dziennik.plJak nie dopuścić do kryzysu w krajach rozwiniętych czy jak wygląda polityka we współczesnej Polsce - o tym dyskutowano w IV LO w Łodzi. Gościem specjalnym był były premier Marek Belka.

Żródło: Łódzkie Wiadomości Dnia - serwis informacyjny TVP3 Łódź

Wojewódzki finał akcji "Rodacy Bohaterom. Paczka dla polskiego Kombatanta na Kresach" w naszej „Czwórce”.

W środowy wieczór (17.01.2018 r.) w auli IV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi gościliśmy Łódzkiego Kuratora Oświaty Pana dr. Grzegorza Wierzchowskiego (Honorowy Patronat nad akcją). Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi w imieniu Pana Dyrektora Oddziału IPN reprezentowali Paulina Szymaniak-Kowalska oraz Paweł Kowalski z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Łodzi. Honorowymi gośćmi byli Weterani Armii Krajowej, ostatni w Łodzi o których wiemy "Żołnierze Wyklęci": kpt. Jerzy Włodzimierz Stawski ps. "Lubicz", żołnierz Armii Krajowej a następnie Konspiracyjnego Wojska Polskiego oraz ppłk Tadeusz Michalski ps. Ryś z oddziału „Groźnego”. Grono gości zaszczycił również urodzony przed wojną w Wilnie Pan Władysław Trzaska-Korowajczyk, prezes Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej w Łodzi, w czasie wojny członek Szarych Szeregów w Wilnie.

Czytaj więcej...

• Wigilia Kresowian.

Wigilia Kresowian to ważne wydarzenie w kalendarzu Naszej Szkoły organizowane co roku przy współpracy naszej młodzieży i Rzgowskiej Młodzieży Patriotycznej pod opieką prof. Mariusza Bojanowskiego.

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej sfinansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem
Wojewody Łódzkiego.