Czyli wszystko to, co dzieje się w życiu społeczności Naszej Szkoły.

Konkurs literacki - "I Ty zostaniesz Mickiewiczem".

Dnia 25 maja br. w auli IVLO zorganizowano konkurs literacki pod hasłem: "I ty zostaniesz Mickiewiczem".Plakat konkursowy.

Na mocy porozumienia polonistów łódzkich szkół średnich: Małgorzaty Mrowickiej (XIII LO), Anny  Traczyk i Agnieszki Pietrzak (XXIV LO) i Wojciecha Woźniaka (IV LO) 45 uczniów podjęło ochoczo trud dokończenia opowiadania tak, aby zachować przyjęty przez autora sposób kreowania fabuły, wykazać się pomysłowością w jej rozwiązaniu i uczynić to sprawnie pod względem warsztatowym.

Określenie ochoczo nie padło tu przypadkowo. Po przeczytaniu zadania uczestnicy poprosili o wydłużenie czasu zmagań i dodatkową porcję kartek.

Na wyniki wszyscy zainteresowani poczekają do12 czerwca br.

Czytaj więcej...

Tydzień mózgu w IV LO.

Plakat informujący o "Tygodniu Mózgu"W dniach 14.03 - 21.03.2017 ,w IV LO miał miejsce Międzynarodowy Tydzień Mózgu. Prawa półkula podsunie Ci pomysł – a lewa podpowie jak go zrealizować. Tak w dużym skrócie działa Twój mózg. Aby odnosić sukcesy w życiu, należy umieć przekuwać swoje pomysły w realne działania – to właśnie zapewnia doskonała komunikacja pomiędzy półkulami.

W związku Międzynarodowym Tygodniem Mózgu uczniowie z klasy II DP pod kierunkiem pani prof. Izabeli Kostki-Skwarczyńskiej i pana prof. Marcina Wielkiego przybliżyli czwórkowiczom i poszerzyli ich wiedzę o tym pięknym oraz najbardziej złozonym z ludzkich organów. Przeprowadzili we wszystkich klasach godziny wychowawcze, w czasie których pokazywali iluzje optyczne, stereogramy, zagadki logiczne, przeprowadzali krótkie doświadczenia, grali w Dixit, a to wszystko przeplatane było ciekawostkami o mózgu.

Szkolne korytarze również informowały o akcji. Tydzień zakończył się quizem wiedzy o mózgu. Pytania były naprawdę trudne, jednak dwie osoby potrafiły bezbłędnie odpowiedzieć na każde z nich. Byli to: Greta Dubilas i Krystian Kowalczyk.

Uczennice uczestniczą w zajęciach.Zajęcia w ramach Tygodnia Mózgu.

Gra logiczna.Organizatorzy Tygodnia Mózgu.

• Wigilia Kresowian.

Wigilia Kresowian to ważne wydarzenie w kalendarzu Naszej Szkoły organizowane co roku przy współpracy naszej młodzieży i Rzgowskiej Młodzieży Patriotycznej pod opieką prof. Mariusza Bojanowskiego.