Czyli wszystko to, co dzieje się w życiu społeczności Naszej Szkoły.

100 lat młodej parze!

Pięknie udekorowana tablica ślubna.W poniedziałek, 14 sierpnia 2017,  w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Dwoje absolwentów, Agata i Janek, w obecności licznie zgromadzonej rodziny, przyjaciół i znajomych, wstąpili w związek małżeński.

Przez blisko 115 lat istnienia nasza aula gościła już wiele znamienitych osób. Byli w niej: radni miejscy, senatorowie, politycy, wybitni naukowcy, sportowcy – olimpijczycy, artyści. Uroczystość zaślubin jednak zdarzyła się po raz pierwszy.

Młodej parze życzymy 100 lat!

Konkurs literacki - "I Ty zostaniesz Mickiewiczem".

Dnia 25 maja br. w auli IVLO zorganizowano konkurs literacki pod hasłem: "I ty zostaniesz Mickiewiczem".Plakat konkursowy.

Na mocy porozumienia polonistów łódzkich szkół średnich: Małgorzaty Mrowickiej (XIII LO), Anny  Traczyk i Agnieszki Pietrzak (XXIV LO) i Wojciecha Woźniaka (IV LO) 45 uczniów podjęło ochoczo trud dokończenia opowiadania tak, aby zachować przyjęty przez autora sposób kreowania fabuły, wykazać się pomysłowością w jej rozwiązaniu i uczynić to sprawnie pod względem warsztatowym.

Określenie ochoczo nie padło tu przypadkowo. Po przeczytaniu zadania uczestnicy poprosili o wydłużenie czasu zmagań i dodatkową porcję kartek.

Na wyniki wszyscy zainteresowani poczekają do12 czerwca br.

Czytaj więcej...

• Wigilia Kresowian.

Wigilia Kresowian to ważne wydarzenie w kalendarzu Naszej Szkoły organizowane co roku przy współpracy naszej młodzieży i Rzgowskiej Młodzieży Patriotycznej pod opieką prof. Mariusza Bojanowskiego.