Cykl spotkań z historią - wykład prof. Marka Drozdowskiego.

W związku z uchwałą Sejmu dotyczącej ustanowienia 2017 rokiem Józefa Piłsudskiego i w ramach obchodów 150-lecia urodzin Marszałka, gościliśmy w murach naszej szkoły kolejnego wybitnego historyka, znawcę II RP, badacza Centralnego Okręgu Przemysłowego oraz biografistę Eugeniusza Kwiatkowskiego - prof. Marka Drozdowskiego.

Wykład prof. Marka Drozdowskiego.Wykład prof. Marka Drozdowskiego.

Wykład prowadzony przez Pana Profesora poświęcony był postaci Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Jgnacego Paderewskiego, Wojciecha Korfantego oraz innym architektom II RP. Szczególną uwagę poświęcono zagadnieniom gospodarczym z okresu 1918-1939 (od końca I Wojny Światowej, przez reformę Grabskiego, Wielki Kryzys aż po budowę COP-u).

Wykład prof. Marka Drozdowskiego.Wykład prof. Marka Drozdowskiego.

Nasz szacowny Gość przybył do szkoły na zaproszenie pana prof. Piotra Soleckiego, w ramach cyklu spotkań z historią.

Share

Wyszukiwarka

Nasi partnerzy

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej sfinansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem
Wojewody Łódzkiego.

Witryna IV LO w Łodzi wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka)w celach statystycznych.Korzystając z tej stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.Żeby dowiedzieć się więcej na temat cookies, do czego służą i jak nimi zarządzać,zobacz informacje na temat polityki prywatności.

Akceptuje ciasteczka na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information