Piękno matematyki w pracach Leonarda da Vinci.

Jak to jest przenieść się w czasie? A może raczej wejść do umysłu jednostki żyjącej tak dawno temu, a jednak, wyprzedzającej swoją epokę o setki lat?


Nasza klasa (IIA) miała takową możliwość.
Na wystawie Leonarda da Vinci w EC1 mogliśmy nie tylko zobaczyć projekty tego wielkiego artysty/wynalazcy/myśliciela/filozofa/czy może po prostu - człowieka, ale i również je zrozumieć. Oglądaliśmy rekonstrukcje, grafiki, słuchaliśmy wyjaśnień, czytaliśmy cytaty, czy nawet sami próbowaliśmy coś zrobić (układanie trybików; napinanie fragmentu kuszy itp.). A wszystko to po to, by móc poczuć, zobaczyć i zrozumieć (a przynajmniej spróbować).
W takich chwilach czas staje w miejscu, a raczej przestaje być, o dziwo, tak ważnym jak zazwyczaj. Czasami jednak biegnie do tyłu. Do renesansu do Leonarda i jego myśli.

Wycieczka do EC1 - Leonardo i matematyka.Wycieczka do EC1 - Leonardo i matematyka.

Opiekunem klasy podczas wizyty w EC1 była pani prof. Izabella Kostka-Skwarczyńska.

Share

Wyszukiwarka

Nasi partnerzy

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej sfinansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem
Wojewody Łódzkiego.

Witryna IV LO w Łodzi wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka)w celach statystycznych.Korzystając z tej stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.Żeby dowiedzieć się więcej na temat cookies, do czego służą i jak nimi zarządzać,zobacz informacje na temat polityki prywatności.

Akceptuje ciasteczka na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information