Witryna IV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych. Korzystając dalej z tej strony zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji na temat cookies >> czytaj więcej.

Zgodnie Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r.informujemy, że:

  1. Administratorem Danych Osobowych jest IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EMILII SCZANIECKIEJ W ŁODZI, UL. POMORSKA 16. >> czytaj dalej
A- A A+

Przekaż 1% podatku na rzecz IVLO.

Kategoria: Dla rodzica Opublikowano: wtorek, 01 sierpień 2017 Administrator

"TWOJA SZKOŁA" - program FUNDACJI  ROSA

 

Możliwości edukacyjne najmłodszego pokolenia są szczególnie ważnym aspektem dla całego społeczeństwa. Od tego jakie szanse nauki stworzymy obecnym uczniom zależy w dużej mierze nasza wspólna przyszłość.

Na czym polega akcja Twoja Szkoła?

Ideą akcji Twoja Szkoła jest podnoszenie jakości nauczania dzieci i młodzieży. Zebrane fundusze przeznaczamy na zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania, książek, tablic multimedialnych i innych pomocy dydaktycznych. Wyposażamy szkoły w najnowocześniejsze narzędzia, które pozwalają uczniom zdobywać wiedzę na wysokim poziomie i umiejętności praktyczne przydatne w dorosłym życiu. Pieniądze zbierane w programie, mogą być również przeznaczane na szkolenia podnoszące kwalifikacje nauczycieli, wprowadzanie nowych rozwiązań dydaktycznych czy dodatkowe zajęcia dla najzdolniejszych uczniów. O tym, co jest w szkole najbardziej potrzebne decyduje dyrektor placówki, mając na uwadze cele akcji i jej chcrakter. Staramy się nie przekazywać pieniędzy na to, co ustawowo należy się szkołom z budżetów jednostek je finansujących.

Jak to działa?

Każda szkoła biorąca udział w programie posiada indywidualny identyfikator. Wpisując go w zeznaniu podatkowym możesz przeznaczyć 1% podatku dochodowaego właśnie na tą konkretną placówkę. W ten sposób pieniądze z 1% podatku mogą trafić np. do szkoły, w której uczy się Twoje dziecko. Decyzja o tym, jaką szkołę wesprzeć należy tylko do Ciebie. Identyfikatory przypisane poszczególnym szkołom można sprawdzić za pomocą naszej wyszukiwarki.

Chcąc przekazać 1% podatku na rzecz IV LO w Łodzi, wypełnij formularz PIT według wzoru (jak na obrazku) :

 

Jak wypełnić deklarację PIT.

 

W tym roku 1% podatku mogą przekazać nam również osoby prowadzące działalność gospodarczą, bez względu na to czy płacą podatek liniowy czy progresywny.

 

Informacje zawarte w atykule pochodzą z:

http://www.fundacjarosa.pl

Odsłony: 4267
Tags:

Dane szkoły

IV Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Sczanieckiej w Łodzi
ul. Pomorska 16
91-416
Łódź

tel. +48 (42) 633 - 62 - 93
fax: +48 (42) 633 - 62 - 93
e-mail: sekretariat@lo4.elodz.edu.pl

Godziny otwarcia sekretariatu:
pn - pt   9:00 - 15:00