Zaproszenie na spotkania w ramach MAF

Kategoria: Młodzieżowa Akademia Filozoficzna Opublikowano: niedziela, 26 wrzesień 2021 Administrator
Ilustracja dla MAF

Młodzieżowa Akademia Filozoficzna zaprasza uczniów i nauczycieli szkół średnich oraz wszystkie osoby zainteresowane na dwa pierwsze spotkania w roku szkolnym 2021/22

1. Dialog poety z filozofią. Adam Zagajewski i jego rozmowa z Platonem, Husserlem i Epikurem.
30 września 2021, 14:00 - 15:30 (PRZEŁOŻONY NA 30.01.2021)
Miejsce: Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Pomorska 161.
  1. Smutny triumf Achillesa. Luise  Glück – amerykańska poezja egzystencjalna wobec doświadczenia śmierci.
27 października 2021.  - PLO UŁ - 12:00 - 13:30

Totalitaryzm jako eksperyment na człowieku – perspektywa prof. Hannah Arendt

Spotkanie odbędzie się 3 lutego (poniedziałek) 2020 roku w IV Liceum Ogólnokształcącym, ul. Pomorska 16, w sali 24, II piętro. Program:

• wykład godz. 13.10-13.55,
  • przerwa 13.55-14.05,
  • dyskusja dla chętnych 14.05-14.55.