Witryna IV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych. Korzystając dalej z tej strony zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji na temat cookies >> czytaj więcej.

Zgodnie Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r.informujemy, że:

  1. Administratorem Danych Osobowych jest IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EMILII SCZANIECKIEJ W ŁODZI, UL. POMORSKA 16. >> czytaj dalej
A- A A+

„Slavery In America”, czyli bardzo ważne tematy poruszane w ciekawy i nowoczesny sposób.

Kategoria: IBDP Opublikowano: poniedziałek, 26 listopad 2018 Administrator
IB Logo

Niedawno prof. Katarzyna Szkudlarek i prof. Joanna Stołecka – Wojtera, zorganizowały zajęcia, których tematem przewodnim było „Niewolnictwo w Ameryce”. To już drugi taki projekt w naszej szkole, gdyż rok temu prof. Agnieszka Bojków przeprowadziła to ćwiczenie po raz pierwszy. Młodzież z klasy IIDP była bezpośrednio zaangażowana w lekcję. Każdy opracował wątek nawiązujący do tytułowego problemu, a następnie za pomocą pptx online, złączyli pojedyncze slajdy w jedną, wspólną prezentację multimedialną. To była jedna z tych lekcji, która wszechstronnie rozwija: uczniowie nauczyli się uzupełniać bibliografię w formacie MLA, korzystali z różnych programów np. Word czy pptx online, poznali historię praw obywatelskich w Ameryce, szlifowali język angielski,  działali wspólnie, ale co najważniejsze, uczyli się o najwyższej wartości - szacunku do drugiego człowieka! Pokazali, że nie godzą się na dyskryminację i łamanie praw człowieka, ze względu na kolor skóry, pochodzenie czy status społeczny.

 

Poniżej opracowana przez ucnziów prezentacja:

 

Odsłony: 3023
Tags:

Dane szkoły

IV Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Sczanieckiej w Łodzi
ul. Pomorska 16
91-416
Łódź

tel. +48 (42) 633 - 62 - 93
fax: +48 (42) 633 - 62 - 93
e-mail: sekretariat@lo4.elodz.edu.pl

Godziny otwarcia sekretariatu:
pn - pt   9:00 - 15:00