Witryna IV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych. Korzystając dalej z tej strony zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji na temat cookies >> czytaj więcej.

Zgodnie Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r.informujemy, że:

  1. Administratorem Danych Osobowych jest IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EMILII SCZANIECKIEJ W ŁODZI, UL. POMORSKA 16. >> czytaj dalej
A- A A+

Relacja z kursów szkoleniowych - "ACTIVATE YOUR ENGLISH FOR TEACHING B1+B2 ".

Kategoria: Erasmus+ Opublikowano: piątek, 08 wrzesień 2017 Administrator

W dniach 10.07.2017 – 21.07.2017 grupa nauczycieli z IV LO w Łodzi (nauczyciele przedmiotów: matematyka, język polski, historia, język niemiecki), uczestniczyła w kursie ACTIVATE YOUR ENGLISH FOR TEACHING B1+B2 organizowanym przez English Matters w Dublinie (Irlandia). Celem kursu było podniesienie kompetencji językowych nauczycieli różnych przedmiotów poprzez kooperację i wymianę doświadczeń w języku angielskim oraz rozwijanie kompetencji komunikacyjnej w klasie i w sytuacjach codziennych poprzez zastosowanie innowacyjnych metod nauczania – czyli aktywacja nauczycieli w pełnym tego słowa znaczeniu. Założenia te realizowano także w oparciu o elementy historii, kultury i tradycji Irlandii, które były wplecione w kurs, mobilizując uczestników do zaznajomienia się ze słownictwem angielskim z różnych dziedzin. Interesujące treści, bogate słownictwo oraz miła atmosfera pracy sprawiły, że kurs był niezwykle atrakcyjną formą podnoszenia kompetencji zawodowych i przyczyni się z pewnością do efektywniejszej pracy z uczniami.

Nauczyciele biorący udział w szkoleniach.

To co najbardziej polecić można by było chętnym do uczestniczenia w takim kursie to różnorodne metody przekazywania wiedzy oraz niestandardowe formy współpracy uczestników stosowane przez  prowadzących, które zachęcały kursantów do aktywnego uczestniczenia w zajęciach. Kurs przyczynił się także do podniesienia świadomości interkulturowej uczestników oraz wiedzy na temat wymiaru europejskiego w edukacji. Nauczyciele uczestniczący w kursie rozwinęli nie tylko umiejętność porozumiewania się w języku angielskim, ale także umiejętność dzielenia się wiedzą, refleksji nad własnym warsztatem pracy, planowania zajęć z wykorzystaniem multimediów i narzędzi ICT,  raportowania i udzielania informacji zwrotnej uczniom.

Odsłony: 2858
Tags:

Dane szkoły

IV Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Sczanieckiej w Łodzi
ul. Pomorska 16
91-416
Łódź

tel. +48 (42) 633 - 62 - 93
fax: +48 (42) 633 - 62 - 93
e-mail: sekretariat@lo4.elodz.edu.pl

Godziny otwarcia sekretariatu:
pn - pt   9:00 - 15:00