Witryna IV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych. Korzystając dalej z tej strony zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji na temat cookies >> czytaj więcej.

Zgodnie Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r.informujemy, że:

  1. Administratorem Danych Osobowych jest IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EMILII SCZANIECKIEJ W ŁODZI, UL. POMORSKA 16. >> czytaj dalej
A- A A+

„Wyprawa po wiedzę” - warsztaty CLIL w Dublinie.

Kategoria: Erasmus+ Opublikowano: wtorek, 19 wrzesień 2017 Krzysztof Klimaszewski / Aleksandra Kiersztyn

Praca z młodzieżą uzdolnioną wymaga nie tylko stałego zwiększania swoich umiejętności merytorycznych i językowych ale również metodycznych. Udział w projekcie „Wyprawa po wiedzę” umożliwił nam doskonalenie w każdym z trzech wspomnianych aspektów. Na przełomie czerwca i lipca 2017 troje z nas _ Ola Kiersztyn, Gosia Wojciechowska i Krzysiek Klimaszewski uczestniczyli w warsztatach CLIL w Dublinie. Dostojne mury Trinity College chroniły nas przed słońcem i deszczem, w tym czasie zgłębialiśmy zawiłości Content and Language Integrated Learning.

Taki wyjazd to nie tylko nauka suchych faktów. Spotykamy nauczycieli podobnie zaangażowanych zawodowo jak my, pracujących w innych częściach Europy. To znamienita okazja by nawiązać znajomości, które później zaowocują wymiana kadry i młodzieży. Pracowaliśmy z Hiszpanami, Grekami i Francuzami. Dwa wspólnie spędzone tygodnie, które posłużyły doskonaleniu umiejętności komunikacji w języku angielskim.

Uczestnicy kursu.

Uczestnictwu w programie Erasmus + zawdzięczamy miedzy innymi:

  • Doskonalenie warsztatu językowego
  • Rozwiniecie metodyki pracy na lekcji metodami klasycznymi wzbogaconymi o techniki elektroniczne i internetowe.
  • Poznaliśmy metody aktywne wykorzystywane w pracy dwujęzycznej i z uczniem zdolnym
  • Wymieniliśmy doświadczenia z nauczycielami dwujęzycznymi z całej Europy
  • Mieliśmy niebywałą okazje poznać Szkotów, ich historię i kulturę
  • …na koniec… przerwy służyły wymianie doświadczeń ogólnoeuropejskich, moja carbonara zyskała drugi wymiar, dzięki doświadczeniu i podpowiedziom Włochów ;)
Odsłony: 3366
Tags:

Dane szkoły

IV Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Sczanieckiej w Łodzi
ul. Pomorska 16
91-416
Łódź

tel. +48 (42) 633 - 62 - 93
fax: +48 (42) 633 - 62 - 93
e-mail: sekretariat@lo4.elodz.edu.pl

Godziny otwarcia sekretariatu:
pn - pt   9:00 - 15:00