Witryna IV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych. Korzystając dalej z tej strony zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji na temat cookies >> czytaj więcej.

Zgodnie Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r.informujemy, że:

  1. Administratorem Danych Osobowych jest IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EMILII SCZANIECKIEJ W ŁODZI, UL. POMORSKA 16. >> czytaj dalej
A- A A+

Mobilność edukacyjna – mobilność kadry edukacji szkolnej – aktywizacja zawodowa nauczycieli

Kategoria: Erasmus+ POWER Opublikowano: środa, 27 luty 2019 Administrator

projekt erasmuspower2

Po raz kolejny kadra nauczycielska IV LO im. E. Sczanieckiej w Łodzi bierze udział w projekcie unijnym w ramach Mobilności edukacyjnej – mobilności kadry edukacji szkolnej – aktywizacji zawodowej nauczycieli – programu Erasmus+ na lata 2018-2020.  

Tak, jak w poprzednich edycjach w programie biorą udział nauczyciele uczący w klasach z Maturą Międzynarodową oraz klasach dwujęzycznych.

Celem programu jest przede wszystkim podniesienie kwalifikacji językowych, doskonalenie umiejętności nauczania, poznanie nowoczesnych technik uczenia i aktywizacji uczniów oraz zdobycie nowych kompetencji związanych z nauczaniem w systemie CLIL oraz ICT.

 Dodatkowo uczestnicy szkoleń mają możliwość poszerzenia świadomości kulturowej związanej z docelowym krajem kształcenia, co wiąże się m.in. z nawiązania kontaktów międzynarodowych, co z kolei  owocuje urozmaiceniem i uatrakcyjnieniem procesu dydaktycznego.

Wśród partnerów projektu znajdują się instytucje realizujące kursy i szkolenia na terenie Unii Europejskiej. Nauczyciele odwiedzą m.in. Hiszpanię, Maltę, Włochy, Cypr oraz Finlandię, poznając tamtejszy system edukacyjny.

Po odbyciu szkolenia każdy z nauczycieli otrzyma certyfikat uczestnictwa oraz zaświadczenie Europass-mobilność. Dodatkowo każdy z nauczycieli po powrocie ze szkolenia podzieli się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi wyjazdu.

Zapraszamy do lektury!

Odsłony: 2738
Tags:

Dane szkoły

IV Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Sczanieckiej w Łodzi
ul. Pomorska 16
91-416
Łódź

tel. +48 (42) 633 - 62 - 93
fax: +48 (42) 633 - 62 - 93
e-mail: sekretariat@lo4.elodz.edu.pl

Godziny otwarcia sekretariatu:
pn - pt   9:00 - 15:00