A- A A+

Zajęcia z języka hiszpańskiego z rodowitymi Hiszpanami.

Категорія: Erasmus in Schools Опубліковано: Середа, 01 квітня 2015 Автор: Joanna Duda

W ostatnim tygodniu lutego oraz w pierwszych tygodniach marca uczniowie klasy IE i IIIE mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach językowych prowadzonych przez przedstawicieli regionu Madryckiego i Galicji – Martę Palencia Cordero, Fatimę Souto oraz Mario Castaño Martineza. Studenci poprowadzili wybrane lekcje w oparciu o własne, wcześniej przygotowane, materiały. Podczas zajęć nie zabrakło dyskusji o regionach z których pochodzą. Nasi goście wyjaśnili na przykład, że Królestwo Hiszpanii zdające się być tworem spójnym, w rzeczywistości dzieli się na 17 autonomicznych wspólnot cieszących się dużą odrębnością zarówno w kwestiach edukacji szkolnej czy podatków. Ciekawą wydała się również kwestia języka hiszpańskiego. Okazało się, iż język hiszpański jest formą potoczną określającą język kastylijski – mający status języka urzędowego. Oprócz języka kastylijskiego w Hiszpanii używane są jeszcze odmiany regionalne, a zatem kataloński, baskijski i galicyjski.

Rozgrzewka językowa.
Mario odpowiada na liczne pytania uczniów.
Marta z prof. Joanną Kopeć oraz klasą IE.

 

Перегляди: 3414
Tags:

Дані школи

IV Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Sczanieckiej w Łodzi
ul. Pomorska 16
91-416
Łódź

tel. +48 (42) 633 - 62 - 93
fax: +48 (42) 633 - 62 - 93
e-mail: sekretariat@lo4.elodz.edu.pl

Godziny otwarcia sekretariatu:
pn - pt   9:00 - 15:00