A- A A+

Erasmus in Schools w roku szkolnym 2016/2017.

Категорія: Erasmus in Schools Опубліковано: П'ятниця, 16 червня 2017 Автор: Joanna Duda
Grafika

W roku szkolnym 2016/2017 w IV LO odbyła się trzecia edycja projektu Erasmus in Schools. EiS skierowany jest do uczniów wszystkich typów szkół i polega na uczestnictwie młodzieży w tzw. „lekcjach europejskich”. Podczas zajęć uczniowie zapoznają się z odmienną kulturą nabywając nie tylko wiedzę faktograficzną ale również wiedzę socjokulturową wynikającą ze spotkań z rodzimymi użytkownikami danego języka. Kolejnym istotnym aspektem projektu jest uwrażliwienie uczniów na interkulturowość. Młodzież potrafi dostrzec związek pomiędzy własną kulturą a obcą, nie oceniając i nie wartościując jej, co przyczynia się do kształtowania postaw tolerancji oraz otwartości i zrozumienia dla inności. EiS promuje także różnorodność językową oraz kulturową zawierając cele ujęte w podstawie programowej jak i w wytycznych Rady Europy na temat kształcenia językowego.

We wspomnianym roku szkolnym w projekcie uczestniczyli uczniowie klasy 1a, 1d, 1f, 2b oraz 2DP. Młodzież miała okazję spotkać się z przedstawicielami Kolumbii (Yisbeth Lopez Bermeo), Chile (Francisca Morgado), Bułgarii (Mario Ognyanow), Rumunii (Andrei Otineanu), Hiszpanii (Carlos Barja Marquez, Ruben Benimeli), Włoch (Stefano Trapletti) oraz Francji (Hadrien Woerner). Oprócz obejrzenia i wysłuchania prezentacji, uczestnicy spotkań mogli zadać także własne, wcześniej przygotowane pytania dotyczące kwestii związanych z omawianym krajem. Całość zajęć uwieńczyły wspólne zdjęcia oraz nowe przyjaźnie zawarte po lekcjach europejskich. Opiekę nad projektem sprawuje prof. Joanna Duda.

Перегляди: 2522
Tags:

Дані школи

IV Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Sczanieckiej w Łodzi
ul. Pomorska 16
91-416
Łódź

tel. +48 (42) 633 - 62 - 93
fax: +48 (42) 633 - 62 - 93
e-mail: sekretariat@lo4.elodz.edu.pl

Godziny otwarcia sekretariatu:
pn - pt   9:00 - 15:00