A- A A+

Erasmus+

Mobilność edukacyjna – mobilność kadry edukacji szkolnej – aktywizacja zawodowa nauczycieli – to dwie edycje programu Erasmus+ realizowane w IV LO w Łodzi w latach 2015-2016 i 2016-2018:

  • POWER SE-2014-1-PL01-KA101-002019
  • POWER SE -2016-1-PL01-KA101-024523

https://www.facebook.com/4lo.Erasmus2017/

Relacja z kursu metodycznego w Helsinkach – Structured Educational Visit to Schools/Instituts & Training Seminar in Finland.

Категорія: Erasmus+
Опубліковано: Неділя, 07 листопада 2021
Автор: Administrator

W pierwszych dniach października grupa nauczycieli z naszego liceum miała możliwość uczestniczenia w kursie szkoleniowym z zakresu szeroko pojętej metodyki, odbywającym się w Helsinkach, w Finlandii.  IV Liceum reprezentowane było przez Barbarę Biernacką (język polski, łacina), Joannę Dudę (język angielski, język francuski), Agnieszkę  Pietrasiak (matematyka) oraz Marka Walischa (geografia).

Helsinki – „czwórkowicze” w drodze do szkoły

Детальніше...

"ICT for Teaching" czyli wykorzystanie narzędzi ICT w nauczaniu - relacja z kursu dla nauczycieli w Jaen (Hiszpania) w ramach projektu ERASMUS +.

Категорія: Erasmus+
Опубліковано: Понеділок, 27 листопада 2017
Автор: Administrator

W dniach od 19.11 do 25.11. 2017 r. dwie nauczycielki naszej szkoły, Joanna Kopeć (język hiszpański, język francuski)  i Magdalena Pawlikowska (biologia, sport i nauka o zdrowiu) uczestniczyły w kursie ICT FOR TEACHING: A practical course to incorporate Information Technology into Teaching (literacy, numeracy, science, etc.) - zastosowania technologii informacyjnych i komunikacyjnych w pracy nauczyciela. Celem kursu było rozwijanie i podnoszenie umiejętności stosowania narzędzi ICT w pracy z uczniem, podniesienie jakości nauczania poprzez uatrakcyjnianie zajęć lekcyjnych o zastosowanie narzędzi i aplikacji ułatwiających przyswajanie kluczowych kompetencji, wymiana doświadczeń z innymi nauczycielami z całego świata i dzielenie się dobrymi praktykami.  W ciągu całego tygodnia uczestnicy kursu brali udział w wykładach, intensywnych zajęciach praktycznych realizowanych metodą projektu, a także wyjazdach  terenowych.  Zajęcie były prowadzone w języku angielskim, co sprawiło, że uczestnicy rozwijali kompetencje językowe właśnie w tym języku, nie tylko w zakresie komunikacyjnym, ale także zapoznali się i przyswoili słownictwo i zwroty stosowane przy korzystaniu z narzędzi informatycznych w pracy z uczniem, poczynając od sposobów przechowywania danych, aplikacji służących obróbce fotografii, wykonywaniu interaktywnych posterów, kończąc na wykorzystaniu programów do robienia filmów, intro i fotorelacji.

Детальніше...

Дані школи

IV Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Sczanieckiej w Łodzi
ul. Pomorska 16
91-416
Łódź

tel. +48 (42) 633 - 62 - 93
fax: +48 (42) 633 - 62 - 93
e-mail: sekretariat@lo4.elodz.edu.pl

Godziny otwarcia sekretariatu:
pn - pt   9:00 - 15:00