A- A A+

Nauczyciele w Oxfordzie - Summer Intensive General English.

Категорія: Erasmus+ Опубліковано: Неділя, 30 жовтня 2016 Автор: Justyna Klink

W lipcu, w ramach projektu „Erasmus + POWER SE – doskonalenie zawodowe nauczycieli”, na dwutygodniowym kursie językowym w Oxfordzie przebywało 5 nauczycieli. W śród nich znaleźli się prof. Agnieszka Banaśkiewicz, prof. Justyna Klink, prof. Aleksandra Szychowska-Gwardys, prof. Izabela Kostka-Skwarczyńska i prof. Marek Fontański. Przez dwa tygodnie każdy z nauczycieli uczestniczył w kursie doskonalenia języka angielskiego organizowanym przez szkołę językową The Lake School w Oxfordzie.

 

Grupa nauczycieli biorących udział w kursie.

W ramach całodziennych zajęć odbywających się w budynku szkoły mieliśmy możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych w zakresie wykorzystywania konstrukcji gramatycznych w różnych sytuacjach, pisania zarówno formalnych, jak i nieformalnych tekstów, mówienia, komunikowania się w każdej, nawet najbardziej niestandardowej sytuacji. Dodatkowo część zajęć poświęcona była zagadnieniom związanym z kulturą i obyczajowością Wielkiej Brytanii.

Ciekawym doświadczeniem była wymiana spostrzeżeń na każdy temat z innymi uczestnikami kursu, tym bardziej, że w większości były to osoby pochodzące z innych krajów. Dzięki temu mogliśmy poznać zwyczaje, obyczaje, czy punkt widzenia kolegów z obszarów odmiennych kulturowo.  Stanowiło to także inspirację do dyskusji podczas wspólnych, wieczornych wyjść  integracyjnych.

Międzynarodowe forum kursantów.

Integracja podczas przerw na lunch.

Poza typowymi zajęciami w szkole, uczestniczyliśmy także w wycieczkach organizowanych przez The Lake School – m.in. zwiedziliśmy Oxford, poznając historię tego unikatowego miasteczka, odwiedziliśmy Blenheim Palace, muzea, teatry czy Londyn.

Jedną z najzabawniejszych atrakcji, w których przyszło wziąć nam udział, był Punting, spływ specjalną łodzią, w której każdy z uczestników mógł posmakować uroków „wiosłowania kijem”, stając się flisakiem, od którego zależał „byt” całej załogi.

Spływ łodzią - Punting.

Pobyt w Oxfordzie był dla nas prawdziwą przyjemnością: niezwykle mili prowadzący, świetni koledzy, urzekające widoki i atmosfera miejsca, a przy tym, rozpieszczająca nas, jak na warunki Wielkiej Brytanii pogoda, wszystko to sprawiło, że czas spędzony w The Lake School wspominamy jako fantastyczną przygody będącą inspiracją na przyszłość. 

Перегляди: 5125
Tags:

Дані школи

IV Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Sczanieckiej w Łodzi
ul. Pomorska 16
91-416
Łódź

tel. +48 (42) 633 - 62 - 93
fax: +48 (42) 633 - 62 - 93
e-mail: sekretariat@lo4.elodz.edu.pl

Godziny otwarcia sekretariatu:
pn - pt   9:00 - 15:00