A- A A+

"ICT for Teaching" czyli wykorzystanie narzędzi ICT w nauczaniu - relacja z kursu dla nauczycieli w Jaen (Hiszpania) w ramach projektu ERASMUS +.

Категорія: Erasmus+ Опубліковано: Понеділок, 27 листопада 2017 Автор: Administrator

W dniach od 19.11 do 25.11. 2017 r. dwie nauczycielki naszej szkoły, Joanna Kopeć (język hiszpański, język francuski)  i Magdalena Pawlikowska (biologia, sport i nauka o zdrowiu) uczestniczyły w kursie ICT FOR TEACHING: A practical course to incorporate Information Technology into Teaching (literacy, numeracy, science, etc.) - zastosowania technologii informacyjnych i komunikacyjnych w pracy nauczyciela. Celem kursu było rozwijanie i podnoszenie umiejętności stosowania narzędzi ICT w pracy z uczniem, podniesienie jakości nauczania poprzez uatrakcyjnianie zajęć lekcyjnych o zastosowanie narzędzi i aplikacji ułatwiających przyswajanie kluczowych kompetencji, wymiana doświadczeń z innymi nauczycielami z całego świata i dzielenie się dobrymi praktykami.  W ciągu całego tygodnia uczestnicy kursu brali udział w wykładach, intensywnych zajęciach praktycznych realizowanych metodą projektu, a także wyjazdach  terenowych.  Zajęcie były prowadzone w języku angielskim, co sprawiło, że uczestnicy rozwijali kompetencje językowe właśnie w tym języku, nie tylko w zakresie komunikacyjnym, ale także zapoznali się i przyswoili słownictwo i zwroty stosowane przy korzystaniu z narzędzi informatycznych w pracy z uczniem, poczynając od sposobów przechowywania danych, aplikacji służących obróbce fotografii, wykonywaniu interaktywnych posterów, kończąc na wykorzystaniu programów do robienia filmów, intro i fotorelacji.

Erasmus+ projekt.

W szkoleniu wzięła udział grupa nauczycieli z różnych krajów europejskich: Włoch, Rumunii, Grecji, Chorwacji, Norwegii,  Hiszpanii, Łotwy i Polski. Współpraca w tak wielokulturowym  środowisku służyła dodatkowo podniesieniu kompetencji językowych
i umiejętności komunikacyjnych. Zajęcia terenowe z kolei stworzyły szansę bezpośredniego obcowania z kulturą iberyjską i zabytkami Andaluzji.

Erasmus+ projekt.

Dodatkowym efektem kursu jest nawiązanie kontaktów z nauczycielami z innych szkół europejskich oraz wynikająca z tego możliwość rozszerzenia współpracy szkoły z placówkami zagranicznymi i wykorzystanie jej w dalszej perspektywie do mobilności międzynarodowej.

Перегляди: 3081
Tags:

Дані школи

IV Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Sczanieckiej w Łodzi
ul. Pomorska 16
91-416
Łódź

tel. +48 (42) 633 - 62 - 93
fax: +48 (42) 633 - 62 - 93
e-mail: sekretariat@lo4.elodz.edu.pl

Godziny otwarcia sekretariatu:
pn - pt   9:00 - 15:00