Wigilia Kresowian to ważne wydarzenie w kalendarzu Naszej Szkoły organizowane co roku przy współpracy naszej młodzieży i Rzgowskiej Młodzieży Patriotycznej pod opieką prof. Mariusza Bojanowskiego.

Wigilia Kresowian po raz trzeci w murach Naszego LO.

Wigilia... to czas refleksji, czas w którym mówimy STOP i przestajemy gonić za codziennymi sprawami. Czas, który powinniśmy spędzić z najbliższymi, a dla nas tacy są nasi RODACY - KRESOWIANIE. Rzgowska Młodzież Patriotyczna z pomocą młodzieży z IV LO w Łodzi, po raz trzeci zorganizowała „Wigilię Kresową”. Odbyła się ona 22.12.2016 roku w Łodzi, w auli IV LO im. Emilii Sczanieckiej. Ponad 100 lat temu przemawiał w niej największy Polak z Kresów Józef Piłsudski. Tym razem przyjęła równie wspaniałe grono naszych Rodaków, których korzenie tkwią na dawnych, wschodnich rubieżach Rzeczypospolitej.

Część artystyczna.

Spotkanie rozpoczęliśmy od zapoznania szacownego grona zgromadzonych z owocami akcji naszej grupy czynionych dla i z Polakami mieszkającymi na Wileńszczyźnie, Ukrainie. Następnie młodzież zaprezentowała przygotowaną dla gości część artystyczną, podczas której mogliśmy usłyszeć między innymi wiersze Julijusza Aładowicza, mieszkańca Rudnik na Wileńszczyźnie. Nie zabrakło oczywiście wspólnego kolędowania młodzieży i naszych wspaniałych Wilniuków. Dzielenie się opłatkiem, niejedno ciepłe słowo, troszkę historii i dużo wdzięczności...

Czytaj więcej...

Wigilia Kresowian po raz kolejny w murach IV LO w Łodzi.

Drugie już spotkanie wigilijne Kresowian i Sybiraków.W IV Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi odbyło się drugie już spotkanie wigilijne dla Kresowian i Sybiraków. Ponad 40 osób wysłuchało m.in. pieśni i kolęd, które towarzyszyły Polakom w drodze na zesłanie. Przy wigilijnym stole, podobnie jak w ubiegłym roku, ucztowała znaczna grupa ludzi, pochodzących z byłych Kresów Wschodnich. Spotkanie rozpoczęło się przemową Mariusza Bojanowskiego, nauczyciela z IV LO, który wraz z młodzieżą z Łodzi i Rzgowa po raz kolejny zorganizował spotkanie wigilijne dla Kresowian.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka

Nasi partnerzy

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej sfinansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem
Wojewody Łódzkiego.

Witryna IV LO w Łodzi wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka)w celach statystycznych.Korzystając z tej stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.Żeby dowiedzieć się więcej na temat cookies, do czego służą i jak nimi zarządzać,zobacz informacje na temat polityki prywatności.

Akceptuje ciasteczka na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information