Partnerstwo pomiędzy Wydziałem Filologicznym UŁ a IV LO sformalizowane!

Kategoria: Współpraca partnerska z Uniwersytetem Łódzkim. Opublikowano: środa, 02 grudzień 2015 Joanna Duda
Grafika

Dnia 1 grudnia 2015 roku Piotr Stalmaszczyk (dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego) oraz Katarzyna Felde (dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi) podpisali list intencyjny, który jest oficjalnym udokumentowaniem nawiązaniej współpracy obu instytucji. Porozumienie stron objęło aktywne działanie na rzecz rozwoju edukacji humanistycznej
i językoznawczej, i będzie realizowane m.in. poprzez uczestnictwo młodzieży IV LO w wykładach/warsztatach otwartych organizowanych przez Wydział Filologiczny UŁ, patronat Wydziału nad międzyszkolnymi konkursami przedmiotowymi oraz wymianę doświadczeń pomiędzy pracownikami Wydziału i nauczycielami IV LO, w tym podejmowanie wspólnych inicjatyw oraz projektów edukacyjnych. Całość wydarzenia uświetnił wykład skierowany do uczniów naszej szkoły przez prof. Stalmaszczyka na temat szeroko pojętej humanistyki a także krótkie zachęcienie do podjęcia studiów na Wydziale Filologicznym.

Warto przypomnieć, iż w ubiegłym roku szkolnym, młodzież z Czwórki dwukrotnie gościła w nowym gmachu Wydziału Filologicznego. Z inicjatywy p. Joanny Dudy oraz pod opieką p. Bożeny Skupieńskiej nasi uczniowie uczestniczyli w wykładzie na temat pseudo-anglicyzmów oraz mieli okazję do zapoznania się ze strukturą i funkcjonowaniem Wydziału.