Witryna IV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych. Korzystając dalej z tej strony zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji na temat cookies >> czytaj więcej.

Zgodnie Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r.informujemy, że:

  1. Administratorem Danych Osobowych jest IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EMILII SCZANIECKIEJ W ŁODZI, UL. POMORSKA 16. >> czytaj dalej
A- A A+

Relacja z kursu metodycznego w Helsinkach – Structured Educational Visit to Schools/Instituts & Training Seminar in Finland.

Category: Erasmus+ Published: Sunday, 07 November 2021 Written by Administrator

W pierwszych dniach października grupa nauczycieli z naszego liceum miała możliwość uczestniczenia w kursie szkoleniowym z zakresu szeroko pojętej metodyki, odbywającym się w Helsinkach, w Finlandii.  IV Liceum reprezentowane było przez Barbarę Biernacką (język polski, łacina), Joannę Dudę (język angielski, język francuski), Agnieszkę  Pietrasiak (matematyka) oraz Marka Walischa (geografia).

Helsinki – „czwórkowicze” w drodze do szkoły

Zajęcia, w których uczestniczyliśmy, koncentrowały się wokół fińskiego systemu organizacji oświaty. Seminaria oraz warsztaty były prowadzone zarówno przez teoretyków (dyrektorzy różnych typów szkół), jak również przez praktyków (pracujących tam nauczycieli). Podczas kursu uczestnicy mieli możliwość zapoznania się ze schematem i organizacją procesu nauczania w fińskich placówkach oświatowych, a także okazję do omówienia i skorelowania powyższych praktyk z modelem szkolnictwa obecnym w wielu różnych krajach Europy, gdyż seminaria prowadzone w ramach projektu Erasmus+ zgromadziły w Helsinkach nauczycieli z 17 państw. Kurs szkoleniowy w Finlandii był zatem nie tylko znakomitą sposobnością do poszerzenia wiedzy na temat skandynawskiego modelu nauczania, ale też  okazją do wymiany poglądów i dyskusji dotyczących edukacji w Europie.

Międzynarodowa grupa uczestników kursu zwiedza Porvoo

Oprócz waloru merytorycznego, mieliśmy także możliwość poznania kultury krajów skandynawskich. Udaliśmy się do Porvoo, gdzie mogliśmy zobaczyć wpływ kultury szwedzkiej na fińską, przepłynęliśmy też promem do Tallina (Estonia), by móc tam odnaleźć wpływy rosyjskie jak i szwedzko-fińskie.

Wycieczka do zabytkowego Tallina

Hits: 1535
Tags:

Contact details

IV Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Sczanieckiej w Łodzi
ul. Pomorska 16
91-416
Łódź

tel. +48 (42) 633 - 62 - 93
fax: +48 (42) 633 - 62 - 93
e-mail: sekretariat@lo4.elodz.edu.pl

School opening hours:
Monday - Friday   9:00am - 3:00pm