Witryna IV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych. Korzystając dalej z tej strony zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji na temat cookies >> czytaj więcej.

Zgodnie Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r.informujemy, że:

  1. Administratorem Danych Osobowych jest IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EMILII SCZANIECKIEJ W ŁODZI, UL. POMORSKA 16. >> czytaj dalej
A- A A+

ENGLISH AND CULTURE: Methodology of Culture for Teachers of English - relacja z kursu w ramach projektu Erasmus+.

Kategoria: Erasmus+ Opublikowano: niedziela, 24 wrzesień 2017 Administrator

W lipcu (10-21.07) i sierpniu ( 24.07- 4.08) 2017 roku, 3 nauczycielki języka angielskiego z IV LO uczestniczyły w szkoleniu metodycznym ENGLISH AND CULTURE: Methodology of Culture for Teachers of English, realizowanym w ramach programu ERASMUS + . Dwutygodniowe szkolenie odbywało się w Dublinie w Irlandii na terenie Trinity College i realizowało następujące cele:
-podniesienie kompetencji językowych w języku angielskim u nauczycieli poprzez zgłębianie wiedzy na temat aspektów kultury i społeczeństwa irlandzkiego;
-stworzenie okazji uczestnikom kursu do przeprowadzenia wspólnych projektów opartych na samodzielnym poszukiwaniu (inquiry-based);
- zapoznanie się z korzyściami nauczania opartego na samodzielnych poszukiwaniach jako skutecznym sposobem na rozwijanie kluczowych kompetencji uczniów;
- podniesienie jakości nauczania poprzez stosowanie innowacyjnych metod;
- skuteczniejsze wsparcie uczniów w rozwijaniu kluczowych kompetencji;
- propagowanie wymiaru europejskiego w edukacji poprzez rozwijanie europejskiej tożsamości i obywatelstwa; rozwijanie świadomości i zrozumienia kultur innych krajów;
- zachęcenie do nawiązywania partnerstw i współpracy między szkołami.

Nauczycielki podczas szkolenia.

Uczestnicy kursu.

 

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z literaturą, muzyką i sztuką irlandzką, a także poznać metody wprowadzania tej tematyki w program nauczania języków obcych. Organizator zapewnił różnorodność form pracy (praca w grupach, praca metodą projektu, praca metodą samodzielnych poszukiwań, dyskusje w grupach, wykłady, warsztaty, zajęcia w terenie w miejscach o znaczeniu historycznym i kulturowym) Międzynarodowy skład grup szkoleniowych był również okazją do wymiany doświadczeń i pomysłów. Nasze nauczycielki powróciły z głowami pełnymi pomysłów i zapałem do pracy w kolejnym roku szkolnym.

Books of Kells - bilbioteka i muzeum.

Odsłony: 2869
Tags:

Dane szkoły

IV Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Sczanieckiej w Łodzi
ul. Pomorska 16
91-416
Łódź

tel. +48 (42) 633 - 62 - 93
fax: +48 (42) 633 - 62 - 93
e-mail: sekretariat@lo4.elodz.edu.pl

Godziny otwarcia sekretariatu:
pn - pt   9:00 - 15:00